DJI RoboMaster S1 kod yazmayı öğretecek

DJI son birkaç yıldır RoboMaster yarışmasıyla, robotlarını geliştiren öğrencilerin birbiriyle rekabet etmelerini sağlıyor. Bu yarışmadan ilham alan DJI yeni cihazıyla çocuklara kodlama yapmayı öğretecek. DJI RoboMaster S1 kod yazmayı öğretirken,...

DJI RoboMaster S1 kod yazmayı öğretecek
DJI son birkaç yıldır RoboMaster yarışmasıyla, robotlarını geliştiren öğrencilerin birbiriyle rekabet etmelerini sağlıyor. Bu yarışmadan ilham alan DJI yeni cihazıyla çocuklara kodlama yapmayı öğretecek. DJI RoboMaster S1 kod yazmayı öğretirken, gençlerin birbiriyle eğlenceli vakit geçirmesine de yardımcı oluyor.

DJI Action Cam tanıtıldı

https://www.youtube.com/watch?v=6GpdoJXpo2U

DJI RoboMaster S1 tanıtıldı

DJI RoboMaster S1 esasında uzaktan kumandalı bir araba gibi görünüyor. Ancak küçük robotun eğitim platformu olmak gibi bir yeteneği var. 500 dolarlık fiyat etiketine sahip olan cihaz, mobil bir uygulama üzerinden kullanılıyor ve bu uygulama üzerinden kodlanabiliyor. Çevreyi haritalaması için 31 sensörle donatılan aracın, tekerlekleri de 360 derece hareket edebiliyor. DJI RoboMaster S1 hem sesleri hem de jestleri tanıyabiliyor. Tanıdığı seslere ve jestlere cevap verebilen araç, nesneleri de izleyebiliyor. Üzerinde 120 derecelik geniş görüş açısına ve f/2.4 diyafram değerine sahip bir kameranın bulunduğu RoboMaster S1’in bu kamerasından Wi-Fi aracılığıyla görüntü alınabiliyor. Saatte yaklaşık 12 km/s hızla gidebilen araç, tek şarjla 30-35 dakika kullanılabiliyor. Aynı zamanda bir oyun aracı olan RoboMaster S1’de savaş modu da bulunuyor. İki ya da daha fazla kişi birbiriyle kıyasıya bir savaşa girebiliyor. İçinde jel mermilerin bulunduğu S1’de kullanıcılar birbirilerinin RoboMaster’larına ateş edebiliyor.

The post DJI RoboMaster S1 kod yazmayı öğretecek appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.