Zz Kadın

Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri

İstenmeyen tüyler birçok kadının kâbusudur. Bu tüyler alındığı takdirde daha çok kalınlaşmaya ve çıktıkları bölgede çoğalmaya neden olabilmektedir. Özellikle bazı bölgelerdeki tüyler alınırken, yüz, kol gibi bölgelerdeki tüyleri almayı tercih etmeyen kadınlar olabilir.

Kusursuz bir cilde sahip olmak isteyen kadınların mutlaka ilk olarak dikkat etmeleri gereken konu, istenmeyen tüylerdir. Özellikle siyah olan bu tüyleri sarartmak mümkündür. Kuşkusuz, sarı tüyler siyah tüylere göre çok daha az dikkat çekmektedir. Bundan dolayı sarı tüyler birçok kadın için kurtarıcı bir çözüm olabilmektedir. Böylece almak istemediğinizin tüylerinizin dikkat çekmesini de engellemiş olursunuz.

İstenmeyen tüyler için en etkili çözüm doğal yöntemlerle tüy sarartma yöntemleridir. Sarartma işlemi yapacak olan kişiler bunu mutlaka doğal yöntemlerle yapmalıdır. Aksi takdirde kimyasal ürünler cildinize çok daha fazla zarar verebilir. Özellikle alerjik reaksiyon göstermesi nedeniyle kimyasal yöntemler tercih edilmemelidir. Özellikle görülen bölgelerdeki tüyler bu konuda kesinlikle tehlikeye atılmamalıdır.

Etkili Tüy Sarartma Yöntemleri

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen doğal tüy sarartma yöntemleri arasına oksijenli suyla tüy sarartma yöntemi gelmektedir. Bu yöntem aynı zamanda sağlıklı bir yöntem olup, cildinize de zarar vermeyecektir. Oksijenli suyla tüy sarartmak için; 3 yemek kaşığı oksijenli suya 2 kaşık amonyak ilave edin. Bu ikiliyi karıştırdıktan sonra bir pamuk yardımıyla sararmasını istediğiniz tüylerinize sürün.

Oksijenli suyla tüy sarartma yöntemi koltuk altı ve bikini bölgesi dahi her bölgeye uygulanabilecek bir işlemdir. Oksijenli suyla tüy sarartma yöntemi sizi %100 sonuca götürecektir. Kısa bir sürede tüylerinizin sarardığını ve inceldiğini fark edeceksiniz.

Tüylerini sarartmak isteyen kişilerin jilet gibi kesici aletlerden uzak durması gerekmektedir. Jilet vb. kesici aletler, tüylerin daha kalın ve daha siyah çıkmasına neden olduğundan dolayı tercih edilmemelidir.

Lazer Epilasyon Yöntemi

Lazer epilasyon yöntemi, her ne kadar birçok kişi tarafından zararlı olarak algılansa da tüyleri inceltmede ve yok etmede en etkili yöntemdir. Bu yöntem kalıcı çözüm sağladığından dolayı tercih edilmektedir. Lazer epilasyon yöntemi sayesinde tüyleriniz kısa bir sürede incelecek, sararacak ve seanslarınızın sonlarına doğru yok olacaktır.