Dolandırıcılar, milyonlarca dolarlık Bitcoin çaldılar

Bitcoin dolandırıcılığı kâbusunun adresi, bu sefer, Güney Asya oldu. Hindistanlı dolandırıcılar, adlarından kötü bir nam ile söz ettirmeye devam ediyorlar. Monivo isimli bir internet sitesi üzerinden yapılan dolandırıcılık, Bill Gates'in kripto...

Dolandırıcılar, milyonlarca dolarlık Bitcoin çaldılar
Bitcoin dolandırıcılığı kâbusunun adresi, bu sefer, Güney Asya oldu. Hindistanlı dolandırıcılar, adlarından kötü bir nam ile söz ettirmeye devam ediyorlar. Monivo isimli bir internet sitesi üzerinden yapılan dolandırıcılık, Bill Gates'in kripto para hakkında söylediği cümlelerle daha inandırıcı bir hale büründürülmüş. Bu bağlamda, Hindistan polisi hemen alarma geçti.

Facebook kripto para birimi Libra için itiraz!

Bitcoin dolandırıcılığı yüzünden birçok insanın canı yandı

Ülkenin merkez bankası tarafından sürekli yapılan uyarılara rağmen Hindistan'daki insanlar, kripto para birimi dolandırıcılığı tuzağına düşmeye devam ediyor. Rajasthan şehrinin terörle mücadele kapsamında hizmet veren polis ekibi (ATS), 150 milyon Hindistan Rupisi (2 milyon dolar) değerinde bir Bitcoin dolandırıcılığı operasyonunu ortaya çıkardı. Bitcoin dolandırıcılığı The Times of India'nın yaptığı açıklamaya göre, bet2bet ve Monivo isimli sitelerden uzak durulması gerekiyor. Ayrıca bu Bitcoin hırsızlığı, ne yazık ki ilk değil. Polise göre aldatılan kişiler, katlanarak artan bir gelir sözüyle kandırıldılar. Bitcoin hırsızlığı Ana sayfasında Bill Gates'ten, Richard Branson'dan ve Eric Schmidt'ten alıntılar bulunduran internet mecrası hakkında dava açılacak. Hindistan Ceza Kanunu'nun (IPC) çeşitli bölümleri altında bulunan güven, hile ve ceza kurallarına aykırı davranmakla suçlanan kişiler için de ilk bilgiler gerekli makamlara sunuldu.

The post Dolandırıcılar, milyonlarca dolarlık Bitcoin çaldılar appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.