Teknoloji Haberleri

Dünyanın en ince oyuncu bilgisayarı! (VİDEO)

CES 2019 videolarımıza tüm hızıyla devam ederken, bu kez bizleri harika bir oyuncu bilgisayarı karşılıyor. Dünyanın en ince oyuncu notebook modeli olarak lanse edilen Asus ROG Zephyrus S GX701, müthiş donanımıyla parmak ısırtıyor. CES 2019

Asus ROG Zephyrus S GX701 ön inceleme

Asus’un Republic of Gamer serisinin en yeni modeli olan Zephyrus S GX701 bakalım oyunculara neler vaat ediyor. İsterseniz bu güzel bilgisayarın donanım özelliklerini yazılı olarak makalenin devamından okuyabilirsiniz. İyi seyirler! https://youtu.be/2nk3KrobLxo Zephyrus S GX701 dünyanın en ince profilli oyuncu notebook modeli olarak oldukça iddialı. Nvidia GeForce RTX 20 serisinden güç alan bu bilgisayar, 8. Nesil Intel Core i7 işlemciyle de dikkat çekiyor. Ama en büyük özelliği bir oyuncu bilgisayarına göre inanılmaz ince profilli bir cihaz olması. 6,9 mm‘lik çerçeveler 17,3 inçlik ekranı 15,7 inç kasasına sığdırabiliyor. Ayrıca sadece 18.7 mm’lik kalınlığı Zephyrus S GX701’i dünyanın en ince gaming notebook‘u yapıyor. 17 inçlik ekranla gelecek modelin, 144 Hz yenilenme hızı olduğunu da ekleyelim. Bu ekran Nvidia’nın G-Sync ve Optimus teknolojilerinden yararlanıyor.

21.000 TL’lik oyuncu bilgisayarı: Predator Triton 900

Devasa ekrana rağmen Asus kompakt bir yapı sağlamayı başarıyor. Kasa yapısını ince hale getirmek için özel bir tasarımla karşımıza çıkan bu bilgisayar, içerisinde Max-Q design sınıfı Nvidia GeForce RTX 2080 kullanıyor. Böylece RTX platformuyla gelen Zephyrus S GX701, gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisini de destekliyor. Gelelim işlemci özelliklerine. GX701 işlemci olarak 8. Nesil Intel Core i7-8750H kullanıyor. Altı çekirdekli bu işlemci Turbo Boost teknolojisi sayesinde 4.1 GHz gibi bir hıza çıkabiliyor.  Bu işlemcinin yüksek gücü sayesinde 3D render, çoklu-işlem ve çok daha fazla alanda rahat bir deneyim elde ediyorsunuz.

Asus StudioBook S (W700) ön inceleme

Bellek tarafındaysa 24 GB’ye kadar 2666 MHz saat hızına sahip DDR4 RAM kullanılıyor. Depolama olarak da 1 TB’ye kadar PCI Express 3.0 standardını kullanan NVMe SSD  karşımıza çıkıyor. Zephyrus S GX701 aynı zamanda dünyanın Type-C güç girişi kullanan ilk oyuncu notebook serisinin bir parçası olmaya devam ediyor. 65 W Type-C adaptörü doğal olarak diğer oyuncu notebook’larına göre çok daha az yer kaplıyor. Aynı bağlantı noktası üzerinden bilgisayarınızı harici bir monitöre bağlayabiliyorsunuz. Siz de bu oyun canavarı hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

43 inçlik devasa oyuncu monitörünü denedik!

The post Dünyanın en ince oyuncu bilgisayarı! (VİDEO) appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.