E-Ticaret devi Amazon’dan Türkiye’ye yeni yatırım

E-ticaret denildiğinde dünyada ilk akla gelen internet sitelerinden birisi olan Amazon, günümüzde sadece bir alışveriş sitesi değil. Bulut bilişimden lojistiğe onlarca farklı alanda faaliyet gösteren şirket gerçekten bir dünya devi oldu. Geçtiğimiz...

E-Ticaret devi Amazon’dan Türkiye’ye yeni yatırım
E-ticaret denildiğinde dünyada ilk akla gelen internet sitelerinden birisi olan Amazon, günümüzde sadece bir alışveriş sitesi değil. Bulut bilişimden lojistiğe onlarca farklı alanda faaliyet gösteren şirket gerçekten bir dünya devi oldu. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında hizmete sunulan, amazon.com.tr ile resmen Türkiye pazarına giriş yapmış oldu. Kullanıcılar hali hazırda Amazon Türkiye üzerinden kolayca sipariş verebilirken, Türkiye yatırımlarına bir yenisi daha eklendi.

Amazon uydu interneti sağlamaya başlıyor

Türkiye'ye yeni yatırım: Amazon Lojistik kullanıma sunuldu

Amazon Lojistik olarak adlandırılan şirket ülkemizde resmi olarak kuruldu. Böylece Amazon.com.tr'de satış yapan binlerce işletmenin hizmetine sunulmuş oldu. Amazon Lojistik hizmetini kullanıldığında, ürünün muhafaza edilmesinden paketlenip kargolanmasına kadar tüm işlemleri Amazon gerçekleştiriyor. Bu sayede işletmelerin her müşteri için bireysel kargo masrafları ile karşı karşıya kalmasının önüne geçiliyor. Müşteriler satın aldıkları bir ürünü iade etmek istediklerinde, takip edilmesi gereken süreç Amazon tarafından yürütülüyor. Amazon'un sunduğu bu hizmetten küçük ya da büyük her işletmenin faydalanabildiğini belirten Amazon.com.tr Ülke Müdürü Richard Marriott, her ölçekteki işletmenin gelişimine katkı sağladıklarını ve dijital ekonomide işletmenin büyüklüğünün hiçbir önemli olmadığını düşündüklerini belirtti. Bunun en iyi örneğinin Amazon Lojistik olduğunu belirten Richard Marriott, "Amazon.com.tr müşterileri, hızlı teslimat ve Amazon’un dünya standartlarında sunduğu müşteri hizmetinin rahatlığıyla gittikçe büyüyen eşsiz ürün yelpazesine erişebilecek” ifadelerini kullandı.

The post E-Ticaret devi Amazon’dan Türkiye’ye yeni yatırım appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.