Teknoloji Haberleri

E3 hacklendi! Gazetecilerin kişisel bilgileri sızdırıldı!

E3 oyun fuarı, yıllardır oyuncular için kritik öneme sahip bir fuar. Basının da yoğun ilgi gösterdiği fuar, bu sefer bir güvenlik skandalı ile gündemde! Görünüşe göre E3 hacklendi ve fuara katılan gazetecilerin kişisel bilgileri sızdırıldı.

E3 hacklendi!

e3 hacklendi gazetecilerin kişisel bilgileri sızdırıldı 2 E3‘ün resmi internet sitesinde bulunan bir zafiyet nedeniyle, etkinliğe katılmış olan 2.000’i aşkın katılımcının kişisel bilgileri site üzerinden sızdırıldı. Katılımcılara ait isim, soyisim, ev ve iş adresi, cep telefonu numarası gibi kişisel veriler fuara ait resmi internet sitesi üzerinde barındırılıyordu. Skandal sızıntıyı farkeden gazeteci Sophia Narwitz, sızıntıya ait bir videoyu kişisel YouTube kanalı üzerinden yayınlanarak dünyaya duyurdu.

FinansCepte uygulaması hacklendi!

Gelen bilgilere göre, sızdırılan kişisel bilgilerin içerisinde Türkiye‘de görev yapan gazetecilere ait kişisel veriler de bulunuyor. Katılımların listesi kısa sürede site üzerinden kaldırılmış olsa da medyada büyük yankı uyandırdı. Fuar yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, site üzerinde tespit edilen ve katılımcıların kişisel bilgilerinin sızdırılmasına yol açan güvenlik probleminin tespit edilip, kapatıldığı belirtildi.

The post E3 hacklendi! Gazetecilerin kişisel bilgileri sızdırıldı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.