Egzoz ses kamerası dönemi başlıyor!

Trafikte büyük gürültüye yol açan ve halk arasında abart egzoz olarak bilinen, yüksek ses çıkartan egzozlar için teknolojik bir çözüm hayata geçiyor! Egzoz ses kamerası hayata geçtiği takdirde, gürültülü egzozlar ciddi ölçüde azalabilir. Egzoz...

Egzoz ses kamerası dönemi başlıyor!
Trafikte büyük gürültüye yol açan ve halk arasında abart egzoz olarak bilinen, yüksek ses çıkartan egzozlar için teknolojik bir çözüm hayata geçiyor! Egzoz ses kamerası hayata geçtiği takdirde, gürültülü egzozlar ciddi ölçüde azalabilir.

Egzoz ses kamerası nedir?

  İngiliz Hükümeti tarafından desteklenen proje, şehir kameralarına ses algılayıcıların entegre edilmesi ile oluşuyor. Yasal ses limitinin aşıldığını tespit edebilen bu kamera sistemi, aracın plakası üzerinden direkt olarak para cezası kesebiliyor. egzoz ses kamerası sdn 2 Bu yeni nesil kameralar ile birlikte sadece otomobillerdeki gürültülü egzozlar değil, motosikletlerde de kullanılan gürültülü egzozların tespiti mümkün olabilecek. Hükümet yetkilisi, test aşamasında olan sistemin şu ana kadar yapılan bütün testlerden başarı ile geçtiğini belirtti.

Rivian kamyonetler birbirlerini şarj edebilecek!

Sistemin güvenilirliğine olan güvenin tamamen sağlanmasının ardından sokaklardaki kameralara entegre edileceği ve ilk etapta, insan doğrulamasının ardından ceza işleminin uygulanacağı belirtildi. Egzoz sesini tespit edebilen kameraların kullanımına 2021 yılından itibaren geçilmesi bekleniyor. Ülkemizde de yasal olmayan gürültülü egzoz kullanımına karşın benzeri bir teknoloji sisteminin kullanılıp kullanılmayacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

The post Egzoz ses kamerası dönemi başlıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.