Ekran altı kameralı telefon bu ay tanıtılıyor!

Ekran çentiğinin yaygınlaşmasından sonra üreticilerde, telefon tasarımlarında ciddi değişiklikler yapmaya başladı. Geçen yıla kadar oldukça popüler olan ekran çentiğinin yerini günümüzde delikli ekranlar ve açılabilir kameralar aldı. Ancak,...

Ekran altı kameralı telefon bu ay tanıtılıyor!
Ekran çentiğinin yaygınlaşmasından sonra üreticilerde, telefon tasarımlarında ciddi değişiklikler yapmaya başladı. Geçen yıla kadar oldukça popüler olan ekran çentiğinin yerini günümüzde delikli ekranlar ve açılabilir kameralar aldı. Ancak, üreticilerin bir sonraki hedefinin parmak izi okuyucu ile benzer şekilde ön kamerayı ekranın altına yerleştirmek olduğunu sizlere duyurmuştuk. Hatta, Çinli üreticiler Oppo ve Xiaomi ekran altında kamera için ilk örnekleri yayınlamıştı.

Galaxy S11 için ekran altı kamera açıklaması!

Oppo'nun ekran altı kameralı telefonu bu ay geliyor!

Dünyanın en büyük telefon üreticisi Samsung’un bu teknoloji üzerinde çalıştığı bilinirken, ülkemizde de faaliyet gösteren Oppo sürpriz bir şekilde bu ay ekran altı kamera teknolojisini kullandığı telefonunu tanıtacağını açıkladı. Paylaşılan afişte, 26 Haziran tarihinde MWC Shanghai (Mobil Dünya Kongresi) etkinliğinde yeni bir telefonun tanıtımının gerçekleştirileceği belirtiliyor. Tanıtım afişinde ön kameranın vurgulandığı açıkça görülebiliyor.