Elektrikli araç bataryası için yatırım yapılacak

2019-2023’ü kapsayan On Birinci Kalkınma Planı açıklandı. Söz konusu plana göre otomobiller ile ilgili de yatırım planları yer alıyor. Bir süredir yerli otomobilin elektrikli olabileceği konuşuluyordu. Bunun sonrasında planda, elektrikli araç...

Elektrikli araç bataryası için yatırım yapılacak
2019-2023’ü kapsayan On Birinci Kalkınma Planı açıklandı. Söz konusu plana göre otomobiller ile ilgili de yatırım planları yer alıyor. Bir süredir yerli otomobilin elektrikli olabileceği konuşuluyordu. Bunun sonrasında planda, elektrikli araç bataryası için yatırım yapılacağı bilgisinin yer alması dikkat çekti.

BMW'nin sürücüsüz otomobilini kullandık vLog

Elektrikli araçlar için batarya yatırımı

On Birinci Kalkınma Planı kapsamında, dijital merkez bankası parası üzerinde çalışmaların başlayacağını sizlere aktarmıştık. Planda ayrıca elektrikli araçlarla ilgili yatırımlar da dikkat çekiyor. Rekabet gücü yüksek bir tedarik sanayisi geliştirmek ve rekabet gücünü artırmak için Otomotiv Destek Programı hayata geçirilecek. Bu program ile bataryadan sensöre, yakıt hücresinden yazılıma farklı alanlarda üretim yetenekleri geliştirilecek. Yapılması planlanan yatırımlarla birlikte ‘markalaşma’ya dikkat çekilecek. Önem verilecek konuların arasında otonom araçlar, akıllı hareketlilik ve küresel alandaki yenilikler de yer alıyor. Söz konusu projenin yanında iş gücüne de önem verilecek. Dijitalleşmeye ve teknolojik yeniliklere uyum sağlayacak kişiler yetiştirilecek. Planda ayrıca yeni nesil araçlar için uygun altyapı oluşturulacağı da belirtiliyor. Elektrikli araçlar için batarya yatırımı yapılacak. Ayrıca ülkemizde üretilen elektrikli otobüslerin yaygınlaştırılması için destek verilecek.

Dijital merkez bankası parası geliyor

https://www.youtube.com/watch?v=3MbbnVVfbFc

The post Elektrikli araç bataryası için yatırım yapılacak appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.