Elektrikli Volvo XC40'ın ilk görüntüleri

Dünyanın en güvenilir otomobil markaları arasında en üstte yer alan Volvo, elektrikli araç atağı için çalışmalarını sürdürüyor. Bu atak kapsamında otomobillerini elektriklendiren Volvo, elektrikli Volvo XC40 için tarih verdi. Otomobil, üzerindeki...

Elektrikli Volvo XC40'ın ilk görüntüleri
Dünyanın en güvenilir otomobil markaları arasında en üstte yer alan Volvo, elektrikli araç atağı için çalışmalarını sürdürüyor. Bu atak kapsamında otomobillerini elektriklendiren Volvo, elektrikli Volvo XC40 için tarih verdi. Otomobil, üzerindeki örtüyü yakın zamanda atacak.

Ford otonom TIR konvoy

Elektrikli Volvo XC40 için geri sayım başladı

Volvo, SUV ailesinin en küçük üyesi XC40 konvansiyonel motorla satışa sunulduğu zamanlarda da markanın en ilgi çeken modellerinden biri olmuştu. Ailenin en küçük üyesi şimdilerde elektriklenmeye hazırlanıyor. Elektrikli Volvo XC40 için ilk görseller de kısa süre önce paylaşıldı. Zemininde konumlanan bataryaların gözler önüne serildiği fotoğraflarda bataryanın de bir güvenlik kafesi içinde yerleştirildiği görülüyor. Yeni XC40 ile ilgili açıklama yapan Volvo Güvenlik Sorumlusu Malin Ekholm, aracın güvenlik detaylarına değindi. Şimdiye kadar yaptıkları en güvenli otomobil olduğunu söyleyen Ekholm, ön kısmın tamamen yeniden tasarlandığına ve ekstra önlemler alındığına değindi. Güvenlik kafesinin alüminyum çerçeveden yapıldığını vurgulayan sorumlu, bataryanın aracın tabanına yerleştirilmesi sayesinde devrilme riskinin azaltıldığını belirtti. Başta da söylediğimiz gibi Volvo zaten güvenlik konusunda kendini kanıtlamış bir marka. Ancak, XC40 radar, kamera ve ultrasonik sensörler içeren Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) ile çıtayı bir adım daha yükseltecek. Araç, 16 Ekim günü tanıtılacak.

The post Elektrikli Volvo XC40'ın ilk görüntüleri appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.