Elektronik eşyalar için taksit sayısı artırıldı!

Bankacılık ve Düzenleme Kurulu (BDDK) tarafından yapılan yeni düzenleme kapsamında kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerdeki taksit sayısı artırıldı. Böylece elektronik eşyalar ve özellikle televizyonlar için müjdeli haber geldi. Elektronik...

Elektronik eşyalar için taksit sayısı artırıldı!
Bankacılık ve Düzenleme Kurulu (BDDK) tarafından yapılan yeni düzenleme kapsamında kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerdeki taksit sayısı artırıldı. Böylece elektronik eşyalar ve özellikle televizyonlar için müjdeli haber geldi.

Elektronik eşyalar ve televizyon için taksit sayısı artırıldı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun 12 Haziran tarihli ve 8385 sayılı Kararı ile elektronik eşya alımlarında taksit sayısı 3 aydan 6 aya çıkarıldı. Fiyatı 3500 TL'ye kadar olan televizyonlarda ise taksit sayısı 9 aydan 12 aya çıkarıldı. BDDK taksit sayılarında değişikliğe gitti! Ek olarak mobilya ve elektrikli eşya alımlarında taksit süreci 12 aydan 18 aya çıkarıldı. Veri ödemeleri 9 aydan 12 aya çıkarıldı. Havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalar ise aynı şekilde 9 aydan 12 aya çıkarıldı. Son olarak kurumsal kredi kartlarının genel taksit sınırının 12 aydan 18 aya çıkarıldığını belirtmek isteriz. BDDK tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde; "Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 12/06/2019 tarihli ve 8385 sayılı kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26'ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; mobilya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında üç aydan altı aya, fiyatı 3 bin 500 Türk Lirası'na kadar olan televizyon alımlarında dokuz aydan on iki aya, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda dokuz aydan on iki aya, vergi ödemelerinde dokuz aydan on iki aya, elektrikli eşya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırının ise on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir."

The post Elektronik eşyalar için taksit sayısı artırıldı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.