EMUI 10 tanıtıldı! İşte özellikleri

Huawei'nin Android tabanlı işletim sistemi EMUI'nın yeni sürümü HDC(Huawei Developer Conference) 2019 ile birlikte tanıtılması bekleniyordu. Beklenen tanıtım gerçekleşti. Huawei EMUI 10 tanıtıldı! İşte özellikleri ve detayları... Huawei HarmonyOS...

EMUI 10 tanıtıldı! İşte özellikleri
Huawei'nin Android tabanlı işletim sistemi EMUI'nın yeni sürümü HDC(Huawei Developer Conference) 2019 ile birlikte tanıtılması bekleniyordu. Beklenen tanıtım gerçekleşti. Huawei EMUI 10 tanıtıldı! İşte özellikleri ve detayları...

Huawei HarmonyOS resmen tanıtıldı!

Huawei EMUI 10 tüm detaylarıyla karşımızda!

Huawei'nin yeni EMUI sürümü bugün HDC 2019 ile birlikte tüm detaylarıyla karşımıza çıktı. Bugünün öne çıkan işletim sistemi Huawei'nin kendi geliştirdiği HarmonyOS olarak karşımıza çıksa da Android tabanlı EMUI'nın da yeni sürümü resmi olarak tanıtıldı. Huawei EMUI 10 özellikleri ve resmi detayları karşımızda! - ShiftDelete.Net (2) Şirket yeni EMUI 10 ile birlikte de daha çok performans odaklı bir gelişim sağlamış. Bu gelişim ile birlikte cihazların işletim sistemi performanslarında üç yılda düşen %6'lık performans ortadan kaldırılmaya çalışılmış. Ayrıca yeni sürüm ile birlikte EMUI da karanlık mod özelliğine kavuştu.

EMUI 10 karanlık mod

Karanlık mod Android Q'nun önemli yeniliklerinden biri olarak karşımıza çıkmıştı. Ve artık Huawei cihazlarda da mevcut olacak. Şirket, karanlık modun göz yormayan ve gerçekten kullanılabilir bir tasarımla karşımıza çıkması konusunda büyük bir çaba sarfettiğini de vurguladı. Huawei EMUI 10 özellikleri ve resmi detayları karşımızda! - ShiftDelete.Net Bu karanlık mod yalnızca sistem uygulamaları için geçerli değil, diğer indirdiğiniz tüm uygulamaları da hızlıca karartabiliyor. Her durumda ara birimin okunabilirliğini ve kullanılabilirliğini korumaya çalışıyor.

Kilit ekranı yeniliği

EMUI 10 için ilginç bir yenilik de kilit ekranında karşımıza çıktı. Ana ekranda gösterilen görüntülerin içeriğini analiz etmek ve oldukça fazla kullanılan içerikleri karşınıza çıkarmak için yapay zekanın kullanılacak.

Her zaman yeni ekran tasarımı AOD

OLED ekranlı Huawei ve Honor telefonlar için AOD modu da yeni EMUI sürümü ile karşımızda. Cep telefonunuzun ekranı kapalı olduğu zamanlarda ekranı süslemk ve saat, tarih gibi özellikleri öne çıkarmak için dikkat çekici tasarımlar ve süslemelerle karşımızda. Huawei EMUI 10 özellikleri ve resmi detayları karşımızda! - ShiftDelete.Net (3)

ARK derleyicisi

Huawei, sistemin düzgünlüğünü önemli ölçüde artırabilmesini ve kullanım sırasında küçük aksama sürelerini önleyebilmesini sağlayan yeni derleyicisini de kullanıcılara sundu. Java, C ve C ++ kodlarını derleyebilen yeni yazılım şirketin HarmonyOS gibi açık kaynak kullanımına da izin verdi.

The post EMUI 10 tanıtıldı! İşte özellikleri appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.