EMUI 10 tanıtım tarihi resmen açıklandı

Huawei, bu hafta sonu Çin'de düzenleyeceği geliştirici konferansı için hazırlıklarını sürdürüyor. Şirketin yılın başlarından biri geliştirdiği söylenen HongMeng işletim sistemi ile yeni bazı donanım ve yazılımlar bu konferansta tanıtılacak....

EMUI 10 tanıtım tarihi resmen açıklandı
Huawei, bu hafta sonu Çin'de düzenleyeceği geliştirici konferansı için hazırlıklarını sürdürüyor. Şirketin yılın başlarından biri geliştirdiği söylenen HongMeng işletim sistemi ile yeni bazı donanım ve yazılımlar bu konferansta tanıtılacak. EMUI 10 çıkış tarihi de bu konferansın başladığı 9 Ağustos günü olacak.

EMUI 10 görüntüleri

EMUI 10 çıkış tarihi 9 Ağustos

Etkinlikte beklenen önemli duyurulardan biri de Huawei Mate 30 ve Huawei Mate 30 Pro ile birlikte gelmesi beklenen yeni EMUI 10 arayüzü. Genellikle yeni EMUI işletim sistemi en yeni Android işletim sisteminin ardından tanıtılıyor. Ancak şimdilik Android Q ile ilgili net bir bilgi yok. Tabii etkinliğin duyurusunu yapan Huawei'nin de EMUI 10 ile ilgili gizemi koruması da dikkat çekiyor. Emotion arayüzü Honor cihazlar için Magic olarak adlandırılmıştı. EMUI 10'un Magic 3 olarak isimlendirilip isimlendirilmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Ayrıca etkinlikte Çinli üreticinin ilk akıllı TV'sini tanıtacağı da söyleniyor. Huawei'nin yeni arayüzü EMUI 10 ile ilgili haziran ayının ilk günlerinde görüntüler ortaya çıkmıştı. 470 milyon aktif kullanıcıya sahip EMUI arayüzünün yeni versiyonunun estetik farklılıklar sunmadığı da bu görüntülerle belli olmuştu. Giriş ekranı, görev çubuğu ve ikonlarda yapılan değişikliklerin yanında EMUI 9.1'e kıyasla daha hızlı bir arayüzün kullanıcıları beklediğini söyleyebiliriz. Bu arada Huawei bir yandan EMUI 9.1 güncellemesini mevcut modellerine getirmeye devam ediyor. İlk olarak 49 modeli için bu güncellemeyi yayınlayacağını duyuran şirket, sonrasında üç aylık periyotlarla güncellemeyi kullanıcılarla buluşturacağını söylemişti.

49 model için EMUI 9.1

The post EMUI 10 tanıtım tarihi resmen açıklandı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.