EMUI 10 ve MIUI 11, 9 Ağustos'ta kozlarını paylaşacak!

Huawei, bu hafta sonu Çin'de düzenleyeceği bir etkinlik ile beraber yeni arayüzü olan EMUI 10'i tanıtacağını duyurdu. Şimdi ortaya çıkan bazı haberler aynı tarihte Xiaomi'nin de MIUI 11 arayüzünü duyuracağını gösteriyor. Eğer ki ortaya çıkan...

EMUI 10 ve MIUI 11, 9 Ağustos'ta kozlarını paylaşacak!
Huawei, bu hafta sonu Çin'de düzenleyeceği bir etkinlik ile beraber yeni arayüzü olan EMUI 10'i tanıtacağını duyurdu. Şimdi ortaya çıkan bazı haberler aynı tarihte Xiaomi'nin de MIUI 11 arayüzünü duyuracağını gösteriyor. Eğer ki ortaya çıkan haberler, doğru çıkarsa Huawei ve Xiaomi, 9 Ağustos'ta aynı gün içerisinde yeni arayüzlerini duyurabilir.

Huawei EMUI 10 güncellemesi hakkında her şey!

EMUI 10 nasıl olacak?

Huawei'in yeni arayüzü EMUI 10 arayüzü hakkında henüz çok fazla bilgi ortaya çıkmış değil. Fakat Haziran ayında ortaya çıkan bazı görseller, tasarım tarafında radikal değişikliklerin olmadığını gösteriyor. Giriş ekranı, görev çubuğu ve ikonlarda ufak tasarım değişiklerinin yer aldığı arayüzün, bir önceki sürüme göre daha stabil ve hızlı çalışacağı söyleniyor. İlk olarak 49 modeli için bu güncellemeyi yayınlayacağını duyuran şirket, sonrasında üç aylık periyotlarla güncellemeyi kullanıcılarla buluşturacağını söylemişti. Ayrıca bu arayüz yazılımın Honor tarafında ise Magic 3 adında görülme ihtimali de epey bir yüksek.

MIUI 11 nasıl olacak?

MIUI 11 ile ilgili de henüz net bir bilgi ya da görsel bulunmuyor. Fakat beklenen yeniliklerin başında MIUI 6 sürümünden bu yana aynı simge ve animasyonları kullanan şirketin yeni sürümle birlikte bu durumda bir değişiklik yapılması yer alıyor. Ayrıca bu sürüm ile birlikte telefonların kararlığının ve performansının da ciddi derecede artması bekleniyor. Güncellemenin ilk etapta Xiaomi Mi 9, Mi 9 Explorer Edition, Mi 9 SE, Mi Mix 3, CC9, Mi 9T, Redmi K20 Pro cihazları için yayınlanacağı söyleniyor. Tabii diğer Xiaomi modelleri de ilerleyen zamanda güncellemeye kavuşacak. EMUI 10'un 9 Ağustos tarihinde tanıtılacağı Huawei tarafından resmi olarak açıklandı. Fakat Xiaomi'nin yeni arayüzünün ne zaman tanıtılacağı ile ilgili resmi bir bilgi henüz gelmiş değil. Ortaya çıkan haberler MIUI 11 çıkış tarihi olarak 9 Ağustos'u gösteriyor.

The post EMUI 10 ve MIUI 11, 9 Ağustos'ta kozlarını paylaşacak! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.