EMUI güncellemesi şikayet almaya başladı

Akıllı telefon üreticileri aylık ya da üç aylık periyotlarla güvenlik güncellemeleri yayınlayarak, kullanıcıların telefonlarının zararlı yazılımlara karşı güvende kalmasına yardımcı oluyor. Son zamanlarda bu konuda başarılı işler çıkaran üreticilerden...

EMUI güncellemesi şikayet almaya başladı
Akıllı telefon üreticileri aylık ya da üç aylık periyotlarla güvenlik güncellemeleri yayınlayarak, kullanıcıların telefonlarının zararlı yazılımlara karşı güvende kalmasına yardımcı oluyor. Son zamanlarda bu konuda başarılı işler çıkaran üreticilerden biri de Huawei. Huawei ve Honor yakın zamanda 50 akıllı telefonu güncelleyeceğini açıkladı. Yeni EMUI güncellemesi yayınlanmaya devam ederken, kullanıcılardan bir şikayet geldi. EMUI 9.1 şikayet sebebinin yüksek boyutlar olduğu söyleniyor.

EMUI 9.1 müjdesi

EMUI güncellemesi kullanıcıları üzüyor mu?

EMUI 9.0 ya da EMUI 9.1 gibi önemli işletim sistemi güncellemeleri alındığında yüksek boyutlar kabul edilebilir. Ancak, güvenlik güncellemesinde karşı karşıya kalınan yüksek boyutlar biraz can sıkıcı olabiliyor. 500 MB'ye kadar yapılacak indirmeler makul karşılansa da 2 GB ya da 3 GB'den fazla olan güncellemelerin telefonlarda gereğinden fazla yer kapladığı düşünülüyor. EMUI 9.1 için yayınlanan güvenlik güncellemelerinin 2 GB'den daha büyük boyutta olduğu söyleniyor. Bir de bu güncellemelerinin ayda iki kez alındığını düşünürsek işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bu durumla ilgili çok fazla mail aldığını söyleyen Huawei Central isimli web sitesi, tüketicilerin neden bu kadar büyük güvenlik güncellemeleri olduğunu merak ettiklerini belirtiyor. Tabii bu durum tüm kullanıcılar için geçerli değil. Hala 200 MB ya da 300 MB boyutunda güvenlik güncellemesi alan kullanıcılar da var. Huawei'nin yakın zamanda yayınlayacağı bir yazılım güncellemesi ile bu durumu ortadan kaldırması bekleniyor. Öte yandan başta da dediğimiz gibi Huawei şu sıralar EMUI 9.1 güncellemesini birçok akıllı telefonu için yayınlamayı sürdürüyor. Şirketin, diğer yandan hem IFA 2019 hem de 19 Eylül'de düzenlenecek Mate 30 serisi lansmanı için hazırlandığını belirtelim.

Mate 30 nerede tanıtılacak?

The post EMUI güncellemesi şikayet almaya başladı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.