Teknoloji Haberleri

En büyük Tesla V3 Supercharger istasyonu kuruldu

Elektirikli araç pazarını domine eden Tesla, Kanada’da ilk büyük V3 Supercharger yayılımını başlattı. Ekstra hızlı bir Tesla V3 Supercharger kullanarak aracınızı şarj etmek istiyorsanız, en iyi seçenek Kanada’ya yolculuk olabilir. Zira Tesla, ülkenin Doğu-Batı hattı için işleyen yol boyunca onlarca Supercharger, istasyonlarının kurulduğunu ve V3 modeller için olacağını aktarıyor. 

Tesla araçlarda heyecan verici gelişme!

Supercharger istisyanları ABD’de bile çok az sayıda bulunuyor. Bu nedenle hızlı şarj istasyonlarının büyük ölçekli olarak Kanada’da konuşlandırması oldukça önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor. Tesla’nın bu adımı ilk olarak ABD’de atmamış olması oldukça şaşırtıcı olsa da Kanada’daki otomobil sürüş eğilimleri göz önüne alındığında bu istasyonların neden oraya fazla sayıda yerleştirildiğini açıklıyor.

Elektrikli otomobil pazarında Tesla V3 Supercharger ile yaşanacak devrim

Kanada’nın görüldüğünden çok daha seyrek nüfuslu bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Elektirikli otomobil sürücüleri ise sadece ülke dışı seyahatler için sıkıntı çekmeyecek. Aynı zamanda şarj etmek için de fazladan bir zaman harcamayacaklar bunun yanında sürücülerin daha az park etmesi de olumlu olarak sayılabilecek şeyler arasında yer alıyor. Tesla V3 Supercharger adımıyla, diğer elektrikli araç üreticilerinin önüne geçmek için, çığır açan bir hızla şarj istasyonu kurma sözünü vermişti. Bu sözün tutulmasını ABD’li Tesla sürücüleri de merakla bekliyor.

The post En büyük Tesla V3 Supercharger istasyonu kuruldu appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.