En hızlı telefon işlemcisi A13 Bionic!

Apple iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde kullanacağı yeni işlemcisini iddialı cümlelerle açıkladı. Şimdiye kadar sunulan en hızlı telefon işlemcisi A13 Bionic olarak duyuruldu! iPhone 11 tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı...

En hızlı telefon işlemcisi A13 Bionic!
Apple iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde kullanacağı yeni işlemcisini iddialı cümlelerle açıkladı. Şimdiye kadar sunulan en hızlı telefon işlemcisi A13 Bionic olarak duyuruldu!

iPhone 11 tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

En hızlı telefon işlemcisi A13 Bionic!

Apple bu akşam yaptığı etkinlikle Apple Arcade gibi hizmetlerinin yanı sıra Apple Watch Series 5, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max'i tanıttı. iPhone'ların tanıtılması sırasında dikkat çeken ise yeni 7nm'lik A13 Bionic işlemci oldu. En hızlı telefon işlemcisi A13 Bionic tanıtıldı! - ShiftDelete.Net Etkinlikte "A13 Bionic, şimdiye kadar sunulmuş en hızlı akıllı telefon işlemcisi ve bir akıllı telefondaki en hızlı GPU'ya sahip işlemci." olarak açıklandı. İşlemcinin tüm detayları açıklanmasa da grafikler ile akıllı telefonlar arasındaki hızları kullanıcılara sundu. 6 çekirdekli 2.66 GHz saat hızında çalışan CPU geçtiğimiz yılki işlemci ile yüzde 20’lik performans artışı ve yüzde 40’lık daha az güç tüketimi sağlanmış. Geçtiğimiz işlemcide bulunan 6.9 milyonluk transistörler de yüzde 20 artırılarak 8.5 milyon transistör barındırıyor. Bu da performans artışını oldukça etkileyecek gibi duruyor. En hızlı telefon işlemcisi A13 Bionic tanıtıldı! - ShiftDelete.Net (1) Ayrıca makine öğrenimi (ML) tarafında da büyük bir performans artışı gerçekleştirilmiş. 8 çekirdekli neural engine teknolojisine sahip işlemci bir önceki işlemciye göre 6 katlık daha hızlı işlem yapabilecek. Detaylar çok net bir şekilde açıklanmasa da işlemci, şirketin paylaştığı grafiklere göre şimdiye kadar sunulmuş tüm amiral gemisi işlemcilerinden daha güçlü.

iPhone 11 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

iPhone 11 Pro Max tanıtıldı! İşte özellikleri

The post En hızlı telefon işlemcisi A13 Bionic! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.