Epic Games'e karşı: Steam algoritması değişti

Steam ile Epic Games Store arasında rekabet her geçen gün artıyor. Epic Games bu rekabeti kazanabilmek için mağazasında her hafta ücretsiz oyun yayınlıyor ve geliştiricilerin karşısına oldukça makul teklifler sunuyor. 31 TL’lik Türk oyunu kısa...

Epic Games'e karşı: Steam algoritması değişti
Steam ile Epic Games Store arasında rekabet her geçen gün artıyor. Epic Games bu rekabeti kazanabilmek için mağazasında her hafta ücretsiz oyun yayınlıyor ve geliştiricilerin karşısına oldukça makul teklifler sunuyor.

31 TL’lik Türk oyunu kısa süreliğine ücretsiz oldu

Steam mağaza algoritması artık daha kişisel

Valve sonunda bir adım atarak mağaza algoritmasını değiştirmeye karar verdi. Geliştirici ve yayıncı konumunda bulunan Valve, Steam platformunda yüksek profilli oyunların (AAA) pazarlanmasına öncelik tanıdığı için sürekli olarak mağaza ana sayfanızda ilginizi çekmeyen oyunlar yer alıyordu. Bu tarz kararlar bağımsız oyun yapımcılarının mağaza ana sayfasına düşmesine engel oluyordu. Yani, Valve normalde sizin seçtiğiniz ilgi alanları ve oyun türlerine göre bir sıralama yapsa da, bu sıralamalarda kendi bildiğini okuyordu. Bu konuda oyunculardan gelen şikayetlere artık tepkisiz kalınmayarak müjdeli haber verildi. Epic Games'e karşı: Steam mağaza algoritması değişti - ShiftDelete.Net Birçok oyuncu bu durumdan hoşlanmamış olacak ki, bu durumla ilgili Valve’ye geri dönüşte bulunup durumu düzeltmesini istedi. Valve karşılıksız kalmayarak bununla ilgili bir algoritma oluşturdu. Güncellenen mağaza algoritması yayınlanmadan önce kullanıcıların yüzde 5’i üzerinde test edildi. Yüzde 5’lik kısım artık hoşlandıkları içeriğe ulaşmaya başlayınca güncellemeyi yayınladı. Oyuncular, ilgi alanlarına yönelik olan oyunlara artık yüzde 15 oranında daha fazla erişim sağlayabiliyor.

The post Epic Games'e karşı: Steam algoritması değişti appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.