Evcil hayvanları güvende tutan Tesla Dog Mode!

Tesla duyurusunu yaptığı yeni özelliği ile evcil hayvanları ve otomobilinizi güvende tutmayı hedefliyor. Tesla Dog Mode ile otomobil içerisinde evcil hayvanlarınızı gönül rahatlığı ile bırakmanız mümkün hale getiriyorken Tesla Sentry Mode ile aracınız kendi bekçisi oluyor! Ucuz Tesla Model 3 geliyor! Tesla Dog Mode ne işe yarıyor? Otomobil dünyasında bir devrim yaratan Tesla her geçen gün otomobillerini yenilemeye devam ediyor. Gönderdiği güncellemeler ile otomobillerini güncel tutmaya devam eden marka aynı zamanda çeşitli yeni özelliklerde kazandırıyor. Bunların en yenisi ise Dog Mode oldu. Her yıl binlerce evcil hayvanın sahipleri tarafından otomobilde bırakılması sonucu havasızlıktan öldüğü biliniyor. Bu durumun önüne geçmek için Tesla tüm otomobillerine gönderdiği yeni güncelleme ile Dog Mode sayesinde araç kapalıyken bile havalandırmayı açık tutarak içerideki hava sirkülasyonunu devam ettiriyor. https://www.youtube.com/watch?v=T2rbdMlmpYY Esasında markanın 2016 yılında piyasaya sürdüğü Overheat Cabin Protection isimli bir uygulaması daha bulunuyor. Bu uygulamanın geliştirilmiş hali olan Dog Mode ile sürücü tarafından seçilen bir sıcaklık sürekli olarak korunabiliyor. Buna gerektiğinde ısıtma ve soğutmada dahil. Ayrıca Tesla Dog Mode ile yoldan geçenlere otomobildeki evcil hayvanların güvende olduğunu bildiren "Sahibim yakında dönecek" mesajını ekranından yayınlıyor. Overheat Cabin Protection uygulamasında ise içerideki sıcaklığın 40 dereceyi aşması engelleniyordu. Tesla Sentry Mode ile otomobil kendisini koruyacak! Dog Mode ile birlikte Tesla'nın kullanıma sunduğu bir diğer yenilik ise Sentry Mode oldu. Nöbetçi anlamına gelen bu özellik ile birlikte 2017 Ağustos sonrasında üretilen Model S ve Model X araçlar kullanım dışı bırakıldığında sensörler ve kameralar ile çevreyi izlemeye devam edecek. Herhangi bir tehlike algılaması durumunda ise araç sahibine bildirim gönderecek. The post Evcil hayvanları güvende tutan Tesla Dog Mode! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Evcil hayvanları güvende tutan Tesla Dog Mode!
Tesla duyurusunu yaptığı yeni özelliği ile evcil hayvanları ve otomobilinizi güvende tutmayı hedefliyor. Tesla Dog Mode ile otomobil içerisinde evcil hayvanlarınızı gönül rahatlığı ile bırakmanız mümkün hale getiriyorken Tesla Sentry Mode ile aracınız kendi bekçisi oluyor!

Ucuz Tesla Model 3 geliyor!

Tesla Dog Mode ne işe yarıyor?

Otomobil dünyasında bir devrim yaratan Tesla her geçen gün otomobillerini yenilemeye devam ediyor. Gönderdiği güncellemeler ile otomobillerini güncel tutmaya devam eden marka aynı zamanda çeşitli yeni özelliklerde kazandırıyor. Bunların en yenisi ise Dog Mode oldu. Her yıl binlerce evcil hayvanın sahipleri tarafından otomobilde bırakılması sonucu havasızlıktan öldüğü biliniyor. Bu durumun önüne geçmek için Tesla tüm otomobillerine gönderdiği yeni güncelleme ile Dog Mode sayesinde araç kapalıyken bile havalandırmayı açık tutarak içerideki hava sirkülasyonunu devam ettiriyor. https://www.youtube.com/watch?v=T2rbdMlmpYY Esasında markanın 2016 yılında piyasaya sürdüğü Overheat Cabin Protection isimli bir uygulaması daha bulunuyor. Bu uygulamanın geliştirilmiş hali olan Dog Mode ile sürücü tarafından seçilen bir sıcaklık sürekli olarak korunabiliyor. Buna gerektiğinde ısıtma ve soğutmada dahil. Ayrıca Tesla Dog Mode ile yoldan geçenlere otomobildeki evcil hayvanların güvende olduğunu bildiren "Sahibim yakında dönecek" mesajını ekranından yayınlıyor. Overheat Cabin Protection uygulamasında ise içerideki sıcaklığın 40 dereceyi aşması engelleniyordu.

Tesla Sentry Mode ile otomobil kendisini koruyacak!

Dog Mode ile birlikte Tesla'nın kullanıma sunduğu bir diğer yenilik ise Sentry Mode oldu. Nöbetçi anlamına gelen bu özellik ile birlikte 2017 Ağustos sonrasında üretilen Model S ve Model X araçlar kullanım dışı bırakıldığında sensörler ve kameralar ile çevreyi izlemeye devam edecek. Herhangi bir tehlike algılaması durumunda ise araç sahibine bildirim gönderecek.

The post Evcil hayvanları güvende tutan Tesla Dog Mode! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.