Zz Kadın

Evde Doğal Oda Parfümü Hazırlama

Evde Doğal Oda Parfümü Hazırlama 

Oda parfümü evlerin mis gibi kokmasını sağlar. Evlerin hoş bir koku içerisinde olması insanların oldukça hoşuna gider. Ev içerisinde kimi zaman istenmeyen kokular ortaya çıkabilir. Bu durumda evde oda parfümü kullanarak bu kötü kokuların oluşması engellenebilir. Temizlik sonrasında da uygulanan koku ile temizliğin etkisi tam olarak ev içerisinde hissedilebilir. Bu nedenle de oda parfümü evlerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılır.

Doğal Oda Parfümü

Evde yaygın olarak kullanılan oda parfümlerini hazır kullanmanın çok fazla yan etkisi vardır. Dışarıdan hazır olarak satılan oda parfümleri içerisinde kimyasal maddeler vardır. Bu maddeler de insan sağlığına olumsuz etki edebilir. Çünkü evde oda parfümü uyguladıktan sonra o havayı solumaya devam edilir. Bu durumda da içerisinde bulunan kimyasal insana da nüfuz eder. Üstelik evde çocuk bulunuyorsa onun bundan etkilenme ihtimali de çok daha fazladır.

Hazır olarak alınan oda parfümünün zararlı olması kişileri  ihtiyacını yönlendirmiştir. Pek çok insan ev içerisinde kullandığı oda parfümünü kendisi hazırlar. Böylece hem zararlı kimyasallardan kurtularak sağlıklı bir hava oluşturmuş olur. Hem de evini her durumda mis gibi kokuya kavuşturmuş olur.

Doğal Oda Parfümü Hazırlanışı

Her insanın sevdiği koku birbirinden farklıdır. Bu nedenle insanlar genellikle evlerinin de farklı kokular ile kokmasını ister. Herkesin tarzı farklı olduğu için nasıl bir oda kokusu hazırlayacağınıza siz karar verebilirsiniz.

Çiçek Kokulu Oda Parfümü

Evinin çiçek kokuları ile dolmasını isteyenler için gereken en önemli madde kokmasını istenilen çiçeğin yağıdır. Bu çiçek yağından 4 damla alınarak; yarım çay kaşığından daha az karbonat, yarım litre su ve 4 damla limon ile karıştırılır. Karışım bir şişeye konulur. İstenildiğin zaman tüm eve bu koku sıkabilir. Uygulama sonunda evinizin istediğiniz çiçek kokusu ile dolduğuna şahit olabilirsiniz.

Mumdan Oda Parfümü

Doğal oda parfümü hazırlama sırasında mum kullanımı da yaygındır. Mumun etrafına tarçın ya da istenilen diğer kokular sarılır. Bu işlem sonucunda mum yakılır ve evin içerisi tarçın kokusu ile dolar. İstenilen tüm kokular bu şekilde oda parfümüne dönüşür.