Zz Kadın

Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Zeytinyağıyla Evde Saç Rengi Açma; Gerçek Zeytinyağı ile yapacağınız bu doğal yöntem sayesinde saçlarınızı birer hafta arayla bir kaç ton açmamız mümkün. Saç rengi açma işlemini işlenmiş Zeytinyağı ile yapamayacağınızı belirtmek isteriz. O yüzden kullanacağınız zeytinyağı çok önemli. Zeytinyağı ile saç rengi nasıl açılır merak ediyorsanız saçlarınızın köklerinden ucuna kadar saf Zeytinyağı ile masaj yaparak uygulayın. Özellikle güneşli bir günde balkonda bu işlemi yaptığınız zaman çok daha hızlı sonuç elde edebilirsiniz. Saçlarınız da yaklaşık olarak iki üç saat kadar bekletmeliyiz hem saçlarınızı daha yumuşak ve parlak yapacak hem de saç renginizi bir iki ton kadar açacaktır.

Soğan Kabuğu ile Saç Rengi Açma

Evde soğan kabuğu kürü ile saç rengi açmak oldukça basittir. Bunun için yapmanız gereken şey orta boy bir soğanı 4 parçaya bölünme bir cezve içerisinde iyice kaynatın. Cezvenin içerisindeki kaynayan suyun rengi sarı turuncu bir renk aldığında cezve ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Bu kürü uygularken saçlarınızın nemlenmesini istiyorsanız içerisine 5-10 Damla kadar gliserin damlatabilirsiniz. Soğan kabuğu kürü aldığında saçlarınıza direkt olarak uygulayabilirsiniz tüm saçta ellerinizin ıslandığında emin olun ve bu Kürüm saçlarınızı kurumasını bekleyin. Soğan kabuğu kürü ilk başta kokuyormuş gibi gelse de saçlarınız kurduktan sonra hiçbir şekilde koku kalmayacak. Farklı günlerde üçer kez denendiğinde istenilen sonuca ulaşıldığı görülecektir. Soğan kabuğu ile evde saç rengi açma işlemi Bu kadar basit.

Limon ile Evde Saç Rengi Açma

Saç açma konusunda en bilinen ve en etkili yollardan birisi hiç şüphesiz ki limon ile yapılan saç açma yöntemidir. Bunun için gerekli olan malzemeler ise 1 litre su içerisine yaklaşık olarak 1 su bardağı kadar limon suyunun eklenerek karıştırılması ile elde edilir. Bu karışım spreyli bir şişe içerisine konularak güneş altında saçlarınızı bu karışım ile ıslatıp taramak kuruduktan sonra tekrar tekrar bu işlemi yenilemektir. Limon güneş ışığı ile etkileştiğinde saçları biraz kurutup yıpratabilir bunun önüne geçmek istiyorsanız da saç renginiz açıldıktan sonraki 1 hafta içerisinde her saç yıkamanız da saçlarınızı yıkanmayan saç kremleri ile besleyip yeniden eski nemliliğini kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Saç Rengi Açma

Çok eski bir güzellik yöntemi olan elma sirkesi ile saçlara bakım yapmak şimdilerde saç rengi açmak için de kullanılıyor. Özellikle organik elma sirkesi ile saçlarınızda harikalar yaratabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey yarım su bardağı organik Elma sirkesini iki buçuk 3 litre kadar su ile karıştırın. Dilerseniz bu işlemi her duş sonrasında yapabilirsiniz. Saçlarınızı şampuandan arındırdıktan sonra bu su ile masaj yaparak yeniden yıkayın. Bu sayede saçlarınız hem yumuşacık ve parlak olacak hem de her uygulama sonrasında gözle görülür bir renk açılması olacak.