Zz Yaşam

Evdeki Karıncaları yok eden yöntemler

Evdeki Karıncaları yok eden yöntemler

Yaz aylarında karıncaların evimizde istemediğimiz alanları işgal etmesi söz konusu oluyor. Evdeki karıncaların yok edilmesi nasıl olur sorusu bu sebeple sorulur.

Aşağıda karıncalara zarar vermeden onların istemediğimiz alanlardan uzaklaştırılması için yöntemler verilmiştir. Bu yöntemleri değerlendirerek, karıncaların evinizden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Evdeki Karıncaların Yok Edilmesi Nasıl Olur?

Karıncaların evinizden uzaklaştırılması için evdeki karıncaların yok edilmesi çözüm yöntemlerine göre hareket edin. Hem karıncaların zarar görmesinin önüne geçmek hem de evinizde karıncaların olmaması açısından, mutlaka bu yöntemleri kullanın.

Limon;

Karıncaların istemediğiniz alanlardan uzaklaştırılması için en sık kullanılan yöntemlerdir. Eğer karıncaların geldiği alanın neresi olduğunu biliyorsanız, direkt olarak o alana limon kabuğu koyabilirsiniz. Bir tane limonun incel dilimler olarak kesilmesi sonrasında, gelen alanlara sıkıştırabilirsiniz. Ya da direkt olarak limonun yarısını, karınca gelen alana sıkıştırabilirsiniz.

Tuz;

Karıncalar tuzu da sevmiyor. Eğer onların gezindiği alana tuz bırakırsanız direkt olarak kaçacaklardır. Bu onlara zarar vermeyecektir. Bulundukları alanı terk etmelerini sağlayacaktır. Dilerseniz ilk olarak karıncaların nereden evinize geldiğini bulun. Sonrasında ise o alana bir miktar tuz bırakın. Karıncalar nasıl evden uzaklaştırılır sorusuna verilecek önemli yanıtlar arasında, tuz ile karıncaların uzaklaşmasını sağlamak olacak. Bu yöntemi mutlaka denemelisiniz.

Karınca Savar;

 

Aktarlardan alabileceğiniz karınca savar tozları var. Bu tozlar da karıncaların geldiği alanlara konulduğu zaman direkt olarak karıncaların uzaklaşmasını sağlayacaktır. Hem karıncaların zarar görmesinin önüne geçilecek hem de direkt olarak karıncaların evinizden uzaklaştırılması mümkün olacaktır. Deneyerek, siz de karıncalarınızın evinizden uzaklaşmasını büyük ölçüde sağlayabilirsiniz.

Yukarıda verilen yöntemler karıncalara zarar vermez. Sadece rahatsız olup alandan uzaklaşmalarını sağlar. Bunun için siz de karıncalara zarar vermek istemiyorsanız, onların istemediğiniz alanlardan gitmesi için bu yöntemleri kullanın.

Karıncalar Nerelere Gelir?

Evinizde küçük bir kırıntı olması, mutfakta açık kalan gıda olması direkt olarak karıncaların o alanı istila etmesine neden olur. Karıncaların evinize gelmesini istemiyorsanız, yaz aylarında evinizde herhangi bir kırıntı olmamasın gıdaların açık olmamasına dikkat etmelisiniz. Evdeki karıncaların yok edilmesi mümkündür.