Facebook İstasyon, İstanbul'da açıldı

Bir süredir hakkındaki bilgileri sizlerle paylaştığımız Facebook İstasyon İstanbul, sonunda açıldı. Türkiye'deki topluluk merkezi faaliyetlerine başladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Facebook ve Habitat Derneği'nin ilk topluluk merkezi...

Facebook İstasyon, İstanbul'da açıldı
Bir süredir hakkındaki bilgileri sizlerle paylaştığımız Facebook İstasyon İstanbul, sonunda açıldı. Türkiye'deki topluluk merkezi faaliyetlerine başladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Facebook ve Habitat Derneği'nin ilk topluluk merkezi ülke ekonomisini artırmayı hedefliyor.

Facebook ile öne çıkın

Facebook İstasyon İstanbul'da faaliyetlerine başladı

Türkiye'deki insanları, toplulukları ve işletmeleri bir araya getiren Facebook İstasyon, onlara ihtiyaç duydukları büyüme konusunda yardımcı olacak. Ayrıca, gereken becerilere ve kaynaklara ulaşması konusunda da destek olacak. Facebook İstasyon, Türkiye toplumunun ve ekonomisinin dijitalleşmesine odaklanan bir dizi farklı eğitime, programa ve atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak. Farklı toplulukları ve sosyal grupları bir araya getirerek fikir paylaşımında bulunmaları sağlayacak olan İstasyon ayrıca gruplara fiziksel bir alan da olacak. Ayrıca, ülkedeki işletmelere küresel pazarlara ulaşmaları ve iş arayışında olan bireylere iş bulmaları için de destek olacak. Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, Facebook’un insanların, toplulukların ve KOBİ‘lerin teknolojiyi kullanarak başarılı olmaları için daha çok şey yapmak istediğini dile getirdi. Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departman Başkanı Çağatay Pekyörür de Türkiye'deki 35 bin kişiye eğitim vereceklerini söyledi. Ayrıca Pekyörür, girişimlerin yalnızca İstanbul ile sınırlı kalmayacağını belirtti.  TOBB ve Habitat iş birliğiyle, Türkiye’nin sekiz farklı ilinde daha bölgesel topluluk merkezleri açılacak. Gaziantep, Denizli, Samsun, Antalya, Diyarbakır, İzmir, Ankara ve Kayseri’deki bu topluluk merkezlerinde işletmelere destek verilecek.

The post Facebook İstasyon, İstanbul'da açıldı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.