Facebook kripto para birimi gelişiyor

2018 yılının başlarında kendisine ait kripto para birimi geliştirdiğini açıklayan Facebook kripto para birimi için PayPal ve Uber şirketlerini de yanına alarak çalışmalarına devam edecek. Kripto para için tarih belli oldu! Facebook kripto para...

Facebook kripto para birimi gelişiyor
2018 yılının başlarında kendisine ait kripto para birimi geliştirdiğini açıklayan Facebook kripto para birimi için PayPal ve Uber şirketlerini de yanına alarak çalışmalarına devam edecek.

Kripto para için tarih belli oldu!

Facebook kripto para birimi Uber PayPal

Facebook kripto para üretmek için Uber ve PayPal desteğini aldı

Facebook, Project Libra için oldukça büyük desteklerde bulundu. PayPal, Uber, Visa ve Mastercard'ın her birinin sosyal ağın kripto para birimine yaklaşık 10 milyon dolarlık yatırım yaptığı açıklandı. Diğer yatırımcılar arasında Stripe ve Booking.com bulunuyor. Girişime yatırım yapmayı kabul eden şirketler oluşturulmuş bir ortaklığın parçası oldu. Bu gelişmeyle Facebook kullanıcıları kişisel ödemeleri aktarabilecek. Sadece şirketin platformunda değil, para birimini kullanarak diğer web sitelerinde de mal ve hizmet satın alabilecek. Eğer şirket kripto para ile yapmak istediğini başarırsa, bugün insanların çevrimiçi kullandıkları PayPal gibi genel ödeme seçeneklerine yeni bir çözüm eklenecek. Facebook'un yeni dijital para biriminin nasıl çalışacağını ayrıntılandıran şekilde önümüzdeki haftalarda bir açıklama yapması bekleniyor.

The post Facebook kripto para birimi gelişiyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.