Facebook, WhatsApp ve Instagram ile birleşecek

İletişim ve vakit geçirme konusunda en önemli markalardan üçü olan Facebook, WhatsApp ve Instagram, "yeniden markalaşma" sürecine giriyor. Bütün çalışanların bilgilendirildiği bu proje, Facebook'un diğer platformlar üzerindeki etkinliğini artıracak....

Facebook, WhatsApp ve Instagram ile birleşecek
İletişim ve vakit geçirme konusunda en önemli markalardan üçü olan Facebook, WhatsApp ve Instagram, "yeniden markalaşma" sürecine giriyor. Bütün çalışanların bilgilendirildiği bu proje, Facebook'un diğer platformlar üzerindeki etkinliğini artıracak.

Samsung Galaxy Tab S6 tanıtıldı! İşte özellikleri

WhatsApp from Facebook ve Instagram from Facebook geliyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşanan antitröst incelemeleri sürerken böyle bir karar alan Facebook yönetimi, kendisine göre var olan kafa karışıklıklarını ortadan kaldırmayı arzuluyor. İsmini vermeyen bir Facebook sözcüsü, yaşanan gizlilik ve veri skandallarına rağmen bu işlemden umutlu. Instagram from Facebook Instagram from Facebook ve WhatsApp from Facebook uygulamaları ile Facebook'un parçası olan ürün ve hizmetler konusunda daha net olacaklarını söyleyen sözcünün bu planı aslında yeni değil. Teknoloji yazarı ve uygulama analisti olan Jane Manchun Wong, geçtiğimiz Mayıs ayında bu planı keşfetmişti. Mayıs ayında pek de gündemde olmayan bu atılım, henüz bu aşamaya gelmemişti. Artık çalışanların da bilgilendirildiği bu projeden geri dönüş olmayacağı söyleniyor.

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf ve video yükleme!

Bu hamle ile beraber Facebook, kendisini merkeze koymuş olacak. Tıpkı "Instagram'dan Boomerang" uygulamasındaki prestij meselesi gibi... Bilindiği üzere Boomerang paylaşımları, Instagram'ın adı altında çıkıyor. Facebook da kendi ismi adına WhatsApp ile Instagram paylaşımlarını sahiplenmeyi diliyor. WhatsApp from Facebook Yeni stratejisi ile hem Instagram'ı hem de WhatsApp'ı uygulama kullanımı açısından da kanatları altına alacak olan Facebook, sahibi olduğu markaların güçlerini medyadaki kötü imajını düzeltmek adına kullanmak istiyor. Bu ikili ne zaman isim anlamında Facebook'a katılacak belli değil. Siz bu hamleyi nasıl buldunuz? 

The post Facebook, WhatsApp ve Instagram ile birleşecek appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.