Facebook'tan beğeni sayısı için yeni hamle!

Geçtiğimiz ay Instagram'ın beğeni sayılarını gizleme özelliği için bazı ülkelerde testlere başlamasının ardından, Facebook'ta da beğeni için yeni hamle haberi geldi. Kısa süre içerisinde Facebook beğeni sayıları da kaldırılacak! Instagram’da...

Facebook'tan beğeni sayısı için yeni hamle!
Geçtiğimiz ay Instagram'ın beğeni sayılarını gizleme özelliği için bazı ülkelerde testlere başlamasının ardından, Facebook'ta da beğeni için yeni hamle haberi geldi. Kısa süre içerisinde Facebook beğeni sayıları da kaldırılacak!

Instagram’da üzen güncelleme resmen başladı

Facebook beğeni sayıları kaldırılacak!

Geçtiğimiz aylarda birçok sızıntı Instagram’ın beğeni sayılarını kaldırma kararı alacağını gösteriyordu. Ardından Instagram tarafından resmi açıklama geldi. Instagram beğeni sayısını kaldırarak Brezilya, Avustralya, Yeni Zelanda, İtalya, İrlanda, Kanada ve Japonya’da kullanıcı testlerine başladı. https://twitter.com/instagram/status/1151605657642029056?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1151605657642029056&ref_url=https%3A%2F%2Fshiftdelete.net%2Finstagram-uzen-guncelleme-resmen-basladi Bugün ise Facebook'un da beğeni sayılarını kaldıracağını gösteren görüntüler Tersine Mühendislik Uzmanı Jane Manchun Wong tarafından sızdırıldı. Instagram’da başlatılan testlerde olduğu gibi Facebook’ta da kullanıcılar kendi gönderilerindeki beğenileri görebilecek fakat başka kullanıcıların beğeni sayılarını görüntüleyemeyecek. Aslında temelde platform üzerindeki kullanıcıların sadece gönderilere odaklanması bekleniyor. Yani bu yeni güncelleme ile beğeni sayıları kaldırılarak, kullanıcıların alınan beğeni veya yorumlara değil paylaşılan fotoğraflara ve videolara odaklanmaları isteniyor. Fakat bu noktada popüler sosyal medya platformları Instagram ve Facebook, kullanıcıların etkileşimlerinin düşmesinden de endişe ediyor. Eğer kullanıcı etkileşimlerinde büyük bir düşüş yaşanmazsa bu özelliğin Instagram için de Facebook için de bütün kullanıcılara sunulması bekleniyor. Kullanıcı gözünden bakacak olursak da bu özellik ile platformlarda gönül rahatlığıyla paylaşım yapma devri başlayacak gibi duruyor. Özellik için henüz net bir tarih verilmedi fakat kısa süre içerisinde testlerin tamamlanması bekleniyor.

The post Facebook'tan beğeni sayısı için yeni hamle! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.