G7 ülkeleri siber güvenlik saldırısı gerçekleştirecek

Fransız yetkililer Cuma günü Paris'te yaptığı açıklamada, önde gelen Batılı sanayi güçlerinin, ortaklaşa olarak ilk kez mali sektöre yönelik büyük bir sınır ötesi siber güvenlik saldırısı simüle edeceklerini açıkladı. Koca bir yıla damga vuran Facebook skandalları! G7 ülkeleri siber güvenlik saldırı simülasyonu gerçekleştirecek! Fransa merkez bankası yetkilisi Nathalie Aufauvre, Fransa'nın ev sahipliğini üstlendiği ve Yedi Milletler Grubu (G7) başkanlığında düzenlenecek olan tatbikatta, finansal sektörde kötü amaçlı yazılım kullanılarak etki altına alınmaya çalışılan hedefler için yaygın olarak kullanılan teknik bir işlemin simülasyon ile test edileceğini belirtti. Aufauvre, siber güvenlik konferansında yaptığı açıklamada, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası gibi kurumların bu tür testleri zaten yaptığını, ancak Haziran ayında G7 seviyesinde ilk uygulama olacağını söyledi. Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire ise siber saldırılar ülkelerimiz arasındaki işbirliğinin daha fazla ve stabil olması gerektiğinin kanıtıdır notunu paylaştı. Üç gün sürecek olan tatbikatın böyle bir saldırının sınır ötesi etkilerini göstermeyi amaçladığını ve merkez bankaları, piyasa yetkilileri ve maliye bakanlıklarını içeren 7 ülkeden 24 mali makamı kapsayacağını söyledi. Simülasyona Fransa, İtalya, Almanya ve Japonya özel sektör temsilcileri de katılacak. The post G7 ülkeleri siber güvenlik saldırısı gerçekleştirecek appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

G7 ülkeleri siber güvenlik saldırısı gerçekleştirecek
Fransız yetkililer Cuma günü Paris'te yaptığı açıklamada, önde gelen Batılı sanayi güçlerinin, ortaklaşa olarak ilk kez mali sektöre yönelik büyük bir sınır ötesi siber güvenlik saldırısı simüle edeceklerini açıkladı.

Koca bir yıla damga vuran Facebook skandalları!

g7 ülkeleri siber güvenlik saldırısı

G7 ülkeleri siber güvenlik saldırı simülasyonu gerçekleştirecek!

Fransa merkez bankası yetkilisi Nathalie Aufauvre, Fransa'nın ev sahipliğini üstlendiği ve Yedi Milletler Grubu (G7) başkanlığında düzenlenecek olan tatbikatta, finansal sektörde kötü amaçlı yazılım kullanılarak etki altına alınmaya çalışılan hedefler için yaygın olarak kullanılan teknik bir işlemin simülasyon ile test edileceğini belirtti. Aufauvre, siber güvenlik konferansında yaptığı açıklamada, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası gibi kurumların bu tür testleri zaten yaptığını, ancak Haziran ayında G7 seviyesinde ilk uygulama olacağını söyledi. Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire ise siber saldırılar ülkelerimiz arasındaki işbirliğinin daha fazla ve stabil olması gerektiğinin kanıtıdır notunu paylaştı. Üç gün sürecek olan tatbikatın böyle bir saldırının sınır ötesi etkilerini göstermeyi amaçladığını ve merkez bankaları, piyasa yetkilileri ve maliye bakanlıklarını içeren 7 ülkeden 24 mali makamı kapsayacağını söyledi. Simülasyona Fransa, İtalya, Almanya ve Japonya özel sektör temsilcileri de katılacak.

The post G7 ülkeleri siber güvenlik saldırısı gerçekleştirecek appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.