Galaxy A50 kamerası nasıl fotoğraf çekiyor?

Samsung, Galaxy M ailesinin üyesi Galaxy M20'nin ardından A ailesinin yeni üyesi Galaxy A50'yi de görücüye çıkarmıştı. İki farklı ailede rekabete katılan modellerden Galaxy A50, A ailesinin ortanca üyesi olarak rakipleriyle mücadele ediyor....

Galaxy A50 kamerası nasıl fotoğraf çekiyor?
Samsung, Galaxy M ailesinin üyesi Galaxy M20'nin ardından A ailesinin yeni üyesi Galaxy A50'yi de görücüye çıkarmıştı. İki farklı ailede rekabete katılan modellerden Galaxy A50, A ailesinin ortanca üyesi olarak rakipleriyle mücadele ediyor. Ekrandan parmak izi okuma özelliği ile dikkat çeken akıllı telefon üçlü kamera kurulumu ile de öne çıkıyor. Peki, Galaxy A50 kamera özellikleri neler?

Galaxy A30 ve A50 arasındaki farklar

https://www.youtube.com/watch?v=sJODJbEDiFM

Galaxy A50 kamera özellikleri

6,4 inçlik AMOLED ekranı, Exynos 9610 işlemcisi ve üçlü kamera kurulumuyla birçok kullanıcının dikkatini çeken Galaxy A50 kamera özellikleri ile de rakiplerine karşı güçlü bir duruş sergiliyor. Arkada 25 Megapiksellik ana kameraya 8 Megapiksellik ultra geniş açılı lens ve 5 Megapiksellik derinlik sensörü eşlik ediyor. Tabii bu kamera kurulumunda en öne çıkan detay ultra geniş açılı lens. Bu lens, Galaxy A50'nin 123 derecelik açı ile fotoğraflar çekebilmesini sağlıyor. Ana kamerası sayesinde doğal ışıkta iyi fotoğraflar çeken telefonun yıldızı ultra geniş açılı lensi diyebiliriz. f/2.2 diyafram değerine sahip olan ultra geniş açının yanında ana kameranın diyafram değerinin f/1.7 olduğunu söyleyelim. Ayrıca, telefon ile ultra geniş açılı çekim yapmadan önce sahnenin pozu manuel olarak ayarlanabiliyor. Çevçeveye daha fazla alan sığdırmak isteyenlerin ihtiyacını karşılayan Galaxy A50'de ayrıca 4x zum bulunuyor. Üçümcü kamera ise bokeh efektli fotoğraflar çekimesini sağlayan 5 Megapiksellik bir derinlik sensörü olarak karşımıza çıkıyor. Özellike gündüz fotoğraflarında bu kameranın başarılı işler çıkardığını söyleyebiliriz. Akıllı telefonun DXOmark testinden de genel değerlendirmede 83 puan aldığını söyleyelim. Fotoğraf puanı 85 olan telefonun video puanı ise 79 olarak kaydedildi. Galaxy A50 ile çekilmiş fotoğrafları yukardaki galeride görebilirsiniz.

The post Galaxy A50 kamerası nasıl fotoğraf çekiyor? appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.