Galaxy Note 10, 5 kamera ile gelecek

Samsung'un 7 Ağustos tarihinde tanıtacağını duyurduğu Galaxy Note 10 modeli hakkında ortaya çıkan bilgiler her geçen gün çoğalmaya devam ediyor. Şimdi de Galaxy Note 10 kamera özellikleri ile ilgili birtakım yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu bilgilere...

Galaxy Note 10, 5 kamera ile gelecek
Samsung'un 7 Ağustos tarihinde tanıtacağını duyurduğu Galaxy Note 10 modeli hakkında ortaya çıkan bilgiler her geçen gün çoğalmaya devam ediyor. Şimdi de Galaxy Note 10 kamera özellikleri ile ilgili birtakım yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu bilgilere göre Galaxy Note 10 arkada 2 adet ToF kamerayla birlikte gelecek.

Samsung Galaxy A80 satışa sunuldu! İşte fiyatı

Galaxy Note 10 kamera özellikleri ile fark yaratacak

Huawei, ilk ToF kamerayı kullanan akıllı telefon üreticilerinden biri olmuştu. Şimdi Huawei'nin ardından Samsung da yeni duyuracağı Galaxy Note 10 Pro modelinin arka tarafında ToF kameraya yer verecek. Hatta bu modeller, bir ToF kamera yerine iki ToF kameraya ev sahipliği edecek. galaxy note 10 kamera Tabii bu ikili ToF kamera kurulumunun yalnızca Galaxy Note 10 Pro modelinde olması beklentiler arasında yer alıyor. Normal Galaxy Note 10 modelinde hiçbir ToF kameraya yer verilmeyecek. Bunun yanı sıra her iki modelin de diğer kamera özelliklerinin benzer olduğu görülüyor. Her iki cihaz da ToF kameralar haricinde 3 arka kameraya ev sahipliği yapacak.

ToF kamera ne işe yarar?

ToF kamera, temel olarak bakıldığında derinlik algılayıcı kamera ile aynı işlevi görüyor diyebiliriz. Fakat bu derinlik algılama işlevini çok daha iyi bir şekilde yapabiliyor. Bu etkiyi, özellikle portre fotoğrafları çekerken rahatlıkla hissedebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra ToF kameranın yararları, artırılmış gerçeklik uygulamalarında da etkin bir rol alıyor. Derinlik algılama konusunda daha iyi çalıştığı için artırılmış gerçeklik efektlerinin uygulanacağı yerlerdeki ölçümleri de çok başarılı bir şekilde yapabiliyor.

The post Galaxy Note 10, 5 kamera ile gelecek appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.