Galaxy Note 10 Plus, DxOMark testini alt üst etti!

Samsung'un yeni amiral gemileri Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus'ı tanıtmasının üzerinden bir hafta geçmedi. Galaxy Note 10 Plus 5G DxOMark testinden aldığı skor ile zirveye yerleşerek kamera konusundaki başarısını gözler önüne serdi. Galaxy...

Galaxy Note 10 Plus, DxOMark testini alt üst etti!
Samsung'un yeni amiral gemileri Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus'ı tanıtmasının üzerinden bir hafta geçmedi. Galaxy Note 10 Plus 5G DxOMark testinden aldığı skor ile zirveye yerleşerek kamera konusundaki başarısını gözler önüne serdi. Galaxy Note 10 Plus 5G ve Note 10 Plus arasındaki tek fark 5G modem. Her iki telefonda aynı kameraya yer alıyor ve bu nedenle skor her ikisi için geçerli. Gelin, şimdi Galaxy Note 10 Plus DxOMark testine yakından göz atalım.

Galaxy Note 10 Plus tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Galaxy Note 10 Plus DxOMark skoru ile zirvede!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı inceleyerek değerlendiren DxOMark’ın, Samsung'un yeni amiral gemisine verdiği puan 113 oldu. Böylece 112 puan ile uzun süredir zirvede yer alan Huawei P30 Pro'yu geride bırakmış oldu. Huawei P30 Pro ile benzer şekilde 112 puan alan Galaxy S10 5G ise üçüncü sırada. Testin detaylarını incelediğimizde Note 10 Plus’ın fotoğraf çekimi konusunda 118, video çekimi konusunda ise 101 puan aldığını görüyoruz. Huawei P30 Pro ise fotoğraf çekimi konusunda 119, video çekimi konusunda 97 puana sahip. https://youtu.be/fk0kuE3VXAg Bu kapsamda ikinci sırada yer alan Huawei P30 Pro fotoğraf çekimi konusunda küçük bir fark ile liderliği elinde bulunduruyor. Ancak, söz konusu video çekimi olduğunda Galaxy Note 10 Plus modelinin açık ara üstünlüğü bulunuyor. Galaxy Note 10 Plus'da 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.5–f/2.4 değişken diyaframa sahip OIS destekli geniş açılı ana kamera yer alıyor. Bu ana kameraya 16 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyaframa sahip ultra geniş açılı kamera, 12 Megapiksel çözünürlüğünde OIS destekli f/2.1 telefoto kamera eşlik ediyor.

The post Galaxy Note 10 Plus, DxOMark testini alt üst etti! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.