Geekbench 5 çıktı! Performans savaşları kızışacak

Çoklu platform desteği sayesinde hem bilgisayar hem mobil cihazlarda kullanılabilen popüler benchmark uygulaması Geekbench beşinci sürümü ile karşımıza çıktı. Geekbench 5 birçok yeni özelliğe ev sahipliği yapıyor. Yayınlanmasının üzerinden...

Geekbench 5 çıktı! Performans savaşları kızışacak
Çoklu platform desteği sayesinde hem bilgisayar hem mobil cihazlarda kullanılabilen popüler benchmark uygulaması Geekbench beşinci sürümü ile karşımıza çıktı. Geekbench 5 birçok yeni özelliğe ev sahipliği yapıyor. Yayınlanmasının üzerinden sadece birkaç saat geçen Geekbench 5, CPU ve GPU performansının değerlendirilmesinde en güncel kriterleri yansıtacak şekilde güncellenirken, makine öğrenmesi ile güçlendirdi.

Geekbench 4 Çıktı!

Geekbench 5 performans testi çıktı!

Ek olarak Vulcan desteği bulunan Geekbench performans testi, bilgisayarları fotoğrafçılık gibi zorlayıcı testler ile güçlendirildi. Buna ek olarak macOS sürümünü kullananlar için Dark Mode yani karanlık mod desteği sunuluyor. Bellek performansının CPU performansı üzerindeki etkisini daha iyi ölçmek için iş yükleri daha büyük veri kümeleri ile güncellendi. Geekbench'in yeni sürümünün GPU testi çapraz platform desteğine sahip ve hesaplama API'si Vulkan'ı destekliyor. Geekbench'in yeni sürümü GPU hızlandırmalı bilgisayarla görme ve bilgisayarlı fotoğraf algoritmalarının performansını ölçen yeni iş yüklerini içeriyor. Geekbench'in yeni sürümü Windows, macOS, Linux, iOS ve Android için kullanılabilir.

The post Geekbench 5 çıktı! Performans savaşları kızışacak appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.