Teknoloji Haberleri

Geleceğin otomobil teknolojisi ile tanışın! (VİDEO)

CES 2019 bünyesinde yepyeni videolarımızla sizlerle buluşmaya devam ediyoruz. Bu kez Qualcomm ve Green Hills ortaklığıyla geliştirilen ve şu an prototip aşamasında olan yeni nesil otomobil kokpiti ile karşınızdayız. Qualcomm akıllı kokpit alanında uzun süredir önemli çalışmalar yürütüyor ve gösterilen yeni prototip CES ziyaretçilerini resmen büyülemiş durumda.

Bükülen telefon FlexPai elimizde! (VİDEO)

Qualcomm akıllı kokpit sayesinde güvenlik ve eğlence bir arada!

Yeni nesil otomobil teknolojileri CES 2019 ile iyice kendini hissettirmeye başladı. Amazon Alexa destekli bu akıllı kokpit prototipi ise geleceğin otomobillerini gözler önüne serdi. İşte Qualcomm ve Green Hills ortaklığıyla geliştirilen yeni nesil otomobil kokpiti! İyi seyirler! https://youtu.be/_C76_FeRndk Otomobil teknolojileri alanında ciddi atılımlar yapan Qualcomm, otomobil içi güvenlik ve eğlence sistemiyle gündem olmayı başardı. Bu yeni sistem sayesinde aracın ön paneli devasa bir OLED ekran şeklinde karşımıza çıkıyor. Burada çok özel bilgiler, araç bilgilendirmesi, navigasyon ve çok daha fazla ek özellik bulunuyor. Otomobili çalıştırmak içinse sürücülerin kendi parmak izlerini araca tanıtmaları gerekiyor. Alexa bu parmak izi ve yüz tanıma onaylanmadan aracı çalıştırmanıza izin vermiyor.

Dünyanın en ince oyuncu bilgisayarı! (VİDEO)

Panelin diğer bölümündeyse eğlence sistemleri devreye giriyor. Ön yolcu koltuğundaki kişi buradan müzik dinleyebiliyor, TV izleyebiliyor veya istediği başka bir eğlence etkinliğini gerçekleştirebiliyor. Diğer yolcuları da unutmayan Qualcomm, arka koltuklara koyduğu 2 adet daha ekranla eğlence sistemini tamamlıyor. Bu ilginç teknoloji için şimdiden Audi, Ford ve Ducati gibi firmalarla çalışmalar yürüten Qualcomm, önümüzdeki dönemde bu alanda yepyeni duyurularla karşımızda olacak. Akıllı kokpiti 2022 itibariyle de otomobillerde görmeye başlayacağız. Siz de yeni nesil otomobil kokpiti hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

The post Geleceğin otomobil teknolojisi ile tanışın! (VİDEO) appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.