Google Asistan kullanıcılarını sevindiren güncelleme

Google ekosisteminin merkezinde bulunan Google Asistan, yeni güncellemeler ile insanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Daha önce Android Messages ve Hangouts yazılımlarından gelen mesajları okuyan Google Asistan, şimdi de üçüncü parti...

Google Asistan kullanıcılarını sevindiren güncelleme
Google ekosisteminin merkezinde bulunan Google Asistan, yeni güncellemeler ile insanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Daha önce Android Messages ve Hangouts yazılımlarından gelen mesajları okuyan Google Asistan, şimdi de üçüncü parti yazılımların mesajlarını okuyor.

Google Asistan’dan otomobilleri etkileyecek adım

Google Asistan mesaj okuma kabiliyetini artırdı

Eskiden sınırlı bir mesaj okuma altyapısına sahip olan yardımcı yazılım, WhatsApp ve Telegram gibi üçüncü taraf uygulamalardan gelen mesajları okumuyordu. Bu değişiklik, kendisinin diğer programlarla olan iletişimini güçlendirdi. google asistan mesaj okuma Bundan böyle WhatsApp, Telegram, Slack, Discord, GroupMe ve benzeri yazılımların mesajlarını okuyacak olan Google Asistan, ayrıca, gelen mesajlara cevap vermenize de olanak sağlayacak. Bu işlemin gerçekleşmesi adına yapılması gereken iki ana hamle mevcut.

WhatsApp ve Telegram! En iyisi hangisi?

Bunlardan birincisi, Google uygulamasının bildirim erişimine sahip olmasına izin vermektir. Bu izin işleminden sonra benim mesajlarımı oku anlamına gelen "read my messages" komutunun kendisine sesli bir şekilde iletilmesi, ikinci ve son hamledir. Buna ek olarak mesajı gönderenin adını da size söyleyecek olan platform, size hangi uygulamadan mesaj geldiğini iletecek. [caption id="attachment_276010" align="alignnone" width="940"]Google Asistan Google Asistan'ın erişim izni isteme ekranı[/caption] Peki, bu platformun altyapısı fotoğraflarda ve diğer medya içeriklerinde yer alan mesajları okuyor mu? Cevap, ne yazık ki, hayır. Google Asistan, bu tarz içerikleri okumak yerine size bir mesaj yollayacak. İlgili mesaj, içeriğin türü ile bağlantılı olacak. Eğer telefonunuza bir ses içeriği geldiyse şöyle bir mesaj alacaksınız: "Bu mesaj sadece bir ses eki içeriyor." [caption id="attachment_276011" align="alignnone" width="1224"]Google Asistan mesaj Google Asistan bir mesaj okurken...[/caption] Henüz Google Pixel telefonlarına gelmeyen bu özellik, yakın bir zamanda bütün ilgili modellerde yer alacak.

The post Google Asistan kullanıcılarını sevindiren güncelleme appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.