Teknoloji Haberleri

Google Asistan’ı Siri üzerinden kullandıran güncelleme!

Apple, iOS 12 sürümünü tanıtırken, sunmaktan gurur duyduğu özelliklerden birisi de ‘Siri Kısayollar‘dı. Bu uygulama sayesinde Siri, üçüncü parti uygulamalarla birlikte işlevsel bir çalışma sunuyor. Bu özelliği kullanıcılar genel olarak sevdi ve benimsedi diyebiliriz. Bunun en önemli sebeplerinden birisi pek çok üçüncü parti uygulamanın, kısayollar için desteğinin bulunması. Bu desteğe sahip yeni uygulama ise Google Asistan.

Apple, yapay zeka şirketini satın aldı!

Siri üzerinden Google Asistan’ı kullanmak mümkün!

Google Asistan uygulamasının son güncellemesi, artık kısayolları destekliyor. Bunun sayesinde, Asistan’a erişmek için, Siri‘yi kullanabilir ve sorunuzu belirtebilirsiniz. Tüm bu işlemler temelde Google Asistan üzerinden gerçekleşiyor. Bir bakımdan diğer tarayıcıları indirmek için Internet Explorer‘ı kullanmaya da benziyor diyebiliriz. Bu özelliği kullanabilmek için, kısayollar uygulamasından öncelikle ifadeyi kaydetmelisiniz. Google mühendisleri, bunun mümkün olduğunu anladıktan sonra muhtemelen gece gündüz çalışıp, uygulama desteğini getirdiler. Ancak her şey bekledikleri gibi ilerlemeyebilir. Apple, kendi uygulamaları üzerinden bir rakibe yönlendirme konusunda, çok da olumlu tavırlar takınmayabilir. Yani Apple’ın yakın zamanda bu özelliği devre dışı bırakmasını bekleyebiliriz. Google’ın Asistanı birkaç konuda Siri’den daha yetenekli sayılabilir. Örneğin konuşma tanımada daha iyi. Bu sayede, komutları anlama ve eller serbest metin yazmada daha başarılı bir işlem yürütüyor.    

The post Google Asistan’ı Siri üzerinden kullandıran güncelleme! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.