Google Asistan'ın yeni işlevleri kodlarda gözüktü

Google beta uygulamasının 10.20 sürümünde bulunan kodlar, Google Asistan'la ilgili önemli yenilikleri ortaya çıkardı. Google Asistan yeni işlevleri ile gözüktü. Google Pixel 4’ün ikinci kamerası belli oldu! Google Asistan yeni işlevleri ile...

Google Asistan'ın yeni işlevleri kodlarda gözüktü
Google beta uygulamasının 10.20 sürümünde bulunan kodlar, Google Asistan'la ilgili önemli yenilikleri ortaya çıkardı. Google Asistan yeni işlevleri ile gözüktü.

Google Pixel 4’ün ikinci kamerası belli oldu!

Google Asistan yeni işlevleri ile gözüktü!

Ortam modu olarak adlandırılan yeni özellikle birlikte, kullanıcılar telefonlarını şarj ederken ya da ekranları kilitliyken Google Asistan ile iletişim kurabilecek. Always-on-display özelliği ile birlikte kullanıcılar ekranı tamamen açmadan Google Asistan ile konuşabilecek ve bazı basit bilgileri edinebilecek. Geçtiğimiz aylarda Google, ekran kilitli iken verilen talimatlarda güvenlik gerekçesiyle kısıtlamaya gitmişti. Ancak yeni kodlara göre bu kısıtlamada hafiflemeye gidilecek ve bazı komutlar tekrardan kullanıma sunulacak. Bununla birlikte başka bir kod dizesi, Google Asistan'ın gün içinde yapacakları konusunda kişiselleştirmeler yapılabileceğini işaret ediyor. Ayrıca Google Rutinler özelliğinde yapılacak değişiklikle beraber Asistan, tek cümle ile birden fazla işlem gerçekleştirebilecek. Şu an için bu durum üzerine kurulmuş altı farklı senaryo gözükmekte. Bunlar sırasıyla "günaydın, yatıyorum, evden ayrılıyorum, evdeyim, işe gidiyorum ve eve gidiyorum". Örneğin sesli asistana günaydın dediğinizde Asistan; cihazınızı sessiz moddan çıkartır, akıllı ev sistemindeki ürünleri kontrol eder (örneğin lambaları, prizleri vb kontrol eder.), hava durumu hakkında bilgi verir, takviminiz hakkında bilgi verir ve daha pek çok hatırlatmada ve güncellemede bulunur. Google kullanıcılara popüler rutinler arasında seçim yaparak kendilerine özgü makro senaryolar kurgulamasına da izin verecek. Şu an için bu özellikler kodlarda gözükse de, güncelleme ile sunulacağına yönelik kesin bir bilgi bulunmuyor. Siz yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz?

The post Google Asistan'ın yeni işlevleri kodlarda gözüktü appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.