Mobil

Google, bugün neler tanıtacak?

Google’ın geleneksel yıllık donanım etkinliği bugün yani 9 Ekim Salı günü New York‘ta gerçekleştirilecek. Google Ekim etkinliğinde Google’ın bazı yeni ürünlerinin ve donanımlarının tanıtılması bekleniyor. İşte gelmesi muhtemelcihazlar.

Google Ekim etkinliğinde yeni Pixel 3 ve Pixel 3XL tanıtılacak

Geçtiğimiz yıllarda ki donanım etkinliklerinde bizlere Google HomePixelbookve yeni Pixel telefonları gibi cihazlar tanıtılmıştı. Bu yılki etkinlik içinde bazı sızıntılar mevcut.

9 Ekim Salı günü Google Pixel 3 ve Pixel XL cihazlarının tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Tahminlere göre Pixel 3 ve Pixel 3XL modellerinin arasında epey önemli farklar bulunacak. Pixel 3 modeli aynı Pixel 2 gibi gözükecek. Yalnız ekranının köşeleri kavisli bir yapıda olacak. Pixel 3 modelinde 5.3 inçlik bir ekran kullanılacak. Pixel XL ise boydan boya 6.2 inçlik bir ekranla gelecek. İki telefonun içerisinde de Snapdragon 845 işlemci görev yapacak ve yine iki cihazda da Android‘in modifiye edilmiş versiyonları kullanılacak. Pixel 3 ‘ün başlangıçmodelinin 4 GB RAM ve 128 GB’lık bir depolama alanıyla gelmesi bekleniyor. Pixel 3XL ise en az 6 GB RAM’le gelecek. İki telefonun arkasında da yalnızca 1 kamera kullanılması bekleniyor.

Pixelbook 2

Geçen sene ki etkinlikte Pixelbook’un ilk versiyonu tanıtılmıştı. Bu sene de bunun devamı niteliğinde ki Pixelbook 2’nin duyurulması muhtemel. Bu yeni laptop’un 8. nesil Intel işlemciler gibi güncellenmiş iç bileşenlerle gelmesi bekleniyor. Ayrıca Pixelbook 2’de yine güncellenmiş bir 4K ekran kullanılacak. Geliştirilmiş LTE desteği ise cihazın diğer bir yeniliği olacak.

Google Home Hub Smart Display

Google geçen yıl tanıtılan Google Home Max‘ten bu yana yeni bir ev cihazıduyurmamıştı. Yarın tanıtılacak olan Google Home Hub‘ın ekranı tıpkı bir tablet büyüklüğünde. Google Home Hub size hava durumunu bildirebilecek ve son haberleri gösterebilecek. Cihazda herhangi bir kamera ise bulunmayacak.

Beklenen diğer ürünler

Pixel Slate 2-in-1 Chromebook’ta yarın ki etkinlikte tanıtılması muhtemel cihazlardan. Pixel Slate, Google’ın ilk Chrome OS’li tableti olacak. Cihazda Pixelbook 2’de de kullanılacak olan 8. nesil Intel işlemci bulunacak.

Yenilenecek olan Chromecast3 ise eski modellerinden oldukça farklı olacak. Mat siyah cilaya sahip olacak modelin eski versiyonlarına göre daha fazla Bluetoothdesteği sunması bekleniyor. Böylelikle cihaz, oyun kumandalarına ve diğer aygıtlara kolaylıkla bağlanabilecek.

Yarın ki etkinlikte son olarak ta Pixel Stand‘ın tanıtılması gündemde. Kablosuz şarj desteği sunacak olan ürün eski Pixel cihazlarıyla çalışmayacakDock olarak kullanılacak bu cihazın üzerinde ise her hangi bir hoparlör falan bulunmuyor.