Google, büyük siteleri üzen bir hata ile uğraşıyor

İnternet evreninde yer alan en büyük platformları takip edenlerin son zamanlarda fark ettiği bir durum, arama motoru optimizasyonu ile ilgilenen uzmanları da şaşırttı. Google, dijital dünyanın en büyük sitelerinde yeni açılan sayfaları bir...

Google, büyük siteleri üzen bir hata ile uğraşıyor
İnternet evreninde yer alan en büyük platformları takip edenlerin son zamanlarda fark ettiği bir durum, arama motoru optimizasyonu ile ilgilenen uzmanları da şaşırttı. Google, dijital dünyanın en büyük sitelerinde yeni açılan sayfaları bir süredir sistemine kayıt edemiyor.

Google Chrome alternatifi 5 tarayıcı

Google arama motoru optimizasyonu konusunda şikayetler aldı

Bir siteyi Google'ın veri tabanına eklemek, arama motoru optimizasyonu işlemlerinin en temel adımlarından biri olarak biliniyor. Kurumsal ve tanınmış olan internet mecralarının görünen ve görünmeyen kısımlarında bulunan sayfalar, kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Dün ortaya çıkan optimizasyon sorunu, Google’ın arama endeksleme sunucularından kaynaklandı. Birçok sitenin yeni içeriklerini kendi arama dizinine ekleyemeyen arama motoru, bu sebepten ötürü arama yapan kullanıcıların internet deneyimini de negatif bir şekilde etkiledi. arama motoru optimizasyonu Google üzerinden aramalar yapan kullanıcılar, bazı sitelerin yeni eklenmiş olan içeriklerini veya sayfalarını hâlâ arama sonuçlarında göremiyorlar. Bu durumdan etkilenen ve uluslararası yayın yapan markalardan biri de CNN oldu. Yaşanan indeks probleminden etkilenenler olduğu gibi etkilenmeyenler de oldu fakat ilgili sarsıcı sorun ilk değil. Zira bu yılın Mayıs ayında da benzer bir durum yaşanmıştı. Üç ay önceki mesele, birkaç saat içerisinde çözülmüştü. Google Webmasters ekibi, yeni mevzuyla alakalı kendi Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve şunları söyledi: "Bu sabahtan itibaren başlayan ve bazı siteleri etkileyen endeksleme sorunlarının raporlarından haberdarız. Paylaşacak daha fazla bilgimiz olduğunda size başka bir güncelleme (bilgiler) sağlayacağız." "Bununla ilgili olarak, şu anda "Arama Konsolu" sisteminde yer alan "URL Denetimi" aracında sorunlar görüyoruz. Bu sorunun çözülmesini beklemenizi ve daha sonra URL’leri kontrol etmenizi öneririz. Sabrınız için teşekkür ederiz ve rahatsızlıktan dolayı özür dileriz!" Google arama motoru optimizasyonu Daha sonra yeni bir açıklama yapan yöneticiler, olumlu bir haberle kullanıcıları sevindirdi ve müjdeyi şu sözlerle verdi: "Bu sorunun büyük bir kısmı çözüldü. Bilhassa "URL Denetimi" aracının normal bir şekilde tekrar çalışıyor olması gerekiyor. Kalan sorunları çözmek için çalışmaya devam ediyoruz ve paylaşacak daha çok bilgimiz olduğunda burayı güncelleyeceğiz. Sabrınız için teşekkürler!"

The post Google, büyük siteleri üzen bir hata ile uğraşıyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.