Google Chrome, 'oynat' butonu eklemeye hazırlanıyor

Google Chrome güncellemeleri mevzusunda yeni bir gelişme daha yaşanıyor. Daha önce Netflix'e eklediği 'rastgele' butonu ile izlemeyi kolaylaştıran Amerikalı arama motoru şirketi, aynı etkiyi PC platformunda da yaratmak istiyor. Şu an test aşamasında...

Google Chrome, 'oynat' butonu eklemeye hazırlanıyor
Google Chrome güncellemeleri mevzusunda yeni bir gelişme daha yaşanıyor. Daha önce Netflix'e eklediği 'rastgele' butonu ile izlemeyi kolaylaştıran Amerikalı arama motoru şirketi, aynı etkiyi PC platformunda da yaratmak istiyor. Şu an test aşamasında olan yeni özellik, Chrome’un araç çubuğu ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Google Chrome, Netflix için ‘rastgele butonu’ ekledi

Google Chrome güncellemeleri izleme keyfini artıracak mı?

Global Media Controls olarak adlandırılan bu sistem, Chrome'un geliştirme tarayıcısı olan Canary üzerinden deneniyor. Bu özellik etkinleştirildikten sonra, URL alanının yanında bir oynat butonu gözüküyor. İlgili düğme, farklı bir pencerede işlem yapılsa bile çalınan medyanın (video ve benzeri) işlemeye devam etmesini sağlıyor. Google Chrome güncellemeleri Eğer siz de geliştirme tarayıcısına sahipseniz ve bunu denemek istiyorsanız, şu yolu takip edin: — chrome://flags/ — Global Media Controls şeklinde bir arama yapın — Önünüze gelen ekrandan özelliği aktif edin Oynat butonu; YouTube, AppleSpotify ve Vimeo ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Oynat butonunun ana Chrome tarayıcısı adına ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil.  

The post Google Chrome, 'oynat' butonu eklemeye hazırlanıyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.