Google Doodle ile Öğretmenler Günü’nü kutladı!

Google Doodle ile Öğretmenler Günü’nü kutladı!
Bugün 24 Kasım. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin günü. Hayatımıza şekil veren öğretmenlerimizin bu özel günü, Google Doodle ile de kutlandı.

Google ve Yandex, 29 Ekim’i unutmadı!

Google Doodle ile Öğretmenler Günü’nü kutluyor!

Google bugün olduğu gibi, özel günlerimizi unutmadı. 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlanan Google Doodle, Öğretmenler Günü teması ile bu özel günü kutluyor. Oldukça güzel bir görsel ile bu önemli günü kutlayan Google, görsele tıklandığında Öğretmenler Günü temalı girilmiş olan içerikleri listeliyor.
Google Doodle Öğretmenler Günü
Hepimiz için kutsal olan bu önemli gün, Google’ın da gözünden kaçmadı. Tıpkı, ülkemize özel diğer günlerde olduğu gibi, Öğretmenler Günü için de jestini yapmayı ihmal etmedi.

Öğretmenler Günü ne zaman kabul edildi?

Dünyanın pek çok ülkesinde 5 Ekim’de kutlanan Öğretmenler Günü, Türkiye’de 24 Kasım tarihinde kutlanmaktadır. 24 Kasım 1928, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği'ni kabul ettiği gündür. Bu sebeple Öğretmenler Günü ülkemizde 24 Kasım’da kutlanır. Google Doodle Öğretmenler Günü Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”‘nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”‘ni oy birliği ile kabul edilişinin yıl dönümüdür. Bu sebeple Öğretmenler Günü’nün 5 Ekim’de kutlanması tavsiye edilmiştir. Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir.

The post Google Doodle ile Öğretmenler Günü’nü kutladı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.