Google Haritalar limitler içinde kalmayı sağlayacak!

Google'ın sosyal bir trafik navigasyon uygulaması olan Waze'yi satın almasının üzerinden yaklaşık altı yıl geçti. Ancak, aradan geçen bu süre zarfında Waze'nin öne çıkan özellikleri Google Haritalar'a eklenmeye devam ediliyor. Kısa süre önce...

Google Haritalar limitler içinde kalmayı sağlayacak!
Google'ın sosyal bir trafik navigasyon uygulaması olan Waze'yi satın almasının üzerinden yaklaşık altı yıl geçti. Ancak, aradan geçen bu süre zarfında Waze'nin öne çıkan özellikleri Google Haritalar'a eklenmeye devam ediliyor. Kısa süre önce 40’tan fazla ülkede hem sabit hem de mobil radar konumlarını Haritalar uygulamasına eklenmiş ve bu sayede kullanıcıların trafik cezalarından büyük oranda kurtulması sağlanmıştı.

Google Haritalar artık trafik cezalarından kurtarıyor!

Google Haritalar hız göstergesi özelliğine kavuştu!

Ekranın sol alt köşesine yerleştirilen hız göstergesi sınırları aştığınızda sizi uyarıyor ve seyir hızınızı anlık olarak görebilmeniz sağlanıyor. Göstergenin kullanıma sunulduğu ilk ülkeler ABD, Belçike, İngiltere ve Brezilya oldu. Bu özellik kullanıma sunulduğunda Navigasyon Ayarları menüsü altındaki Hız Göstergesi seçeneğini aktif hale getirmek yeterli oluyor. Bu sayede bulunduğunuz yoldaki hız sınırını ve aracınızın hızını aynı anda görebiliyorsunuz. Bunlara ek olarak haberinde başında belirttiğimiz radar özelliğinin kullanıma sunulduğu ülkeler: Avustralya, Brezilya, ABD, Kanada, İngiltere, Hindistan, Meksika, Rusya, Japonya, Andorra, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İsrail, İtalya, Ürdün , Kuveyt, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Namibya, Hollanda, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Tunus ve Zimbabwe olarak sıralanıyor.

The post Google Haritalar limitler içinde kalmayı sağlayacak! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.