Google Maps AR, Android ve iOS'a geldi

Artırılmış gerçeklik özellikle telefon üreticilerin yoğun mesai harcadığı bir konu. Bu kapsamda Google Maps veya diğer adıyla Haritalar uygulamasınında, Google Maps AR ile artırılmış gerçekliğe kavuştuğunu sizlere duyurmuştuk. Mayıs ayında...

Google Maps AR, Android ve iOS'a geldi
Artırılmış gerçeklik özellikle telefon üreticilerin yoğun mesai harcadığı bir konu. Bu kapsamda Google Maps veya diğer adıyla Haritalar uygulamasınında, Google Maps AR ile artırılmış gerçekliğe kavuştuğunu sizlere duyurmuştuk. Mayıs ayında gerçekleştirilen Google I/O 2019 etkinliği sonrasında Pixel serisi akıllı telefon sahipleri bu özellikten yararlanmaya başladı. AR moduna geçtiğinizde gerçek harita ekranın alt kısmında yer almaya devam ediyor.

Google Haritalar limitler içinde kalmayı sağlayacak!

Google Maps AR Beta, Android ve iOS'a geldi!

Sizi asıl yönlendiren ise ekranda beliren oklar oluyor. Bu sayede sayesinde dönmeniz gereken yerleri kolayca görebiliyorsunuz. Nihayet bu özellik Android ve iOS kullanıcılarına sunuluyor. ARCore desteğine sahip olan Android ve ARKit desteğine sahip iPhone’lar ile kullanılabilen Google Maps Live View için beta süreci bu hafta başlıyor. Bu sayede isteyen herkes test sürecine katılarak bu özelliği deneyimleyebiliyor. Artırılmış gerçeklik ile canlı görünüm özelliğini test etmek isteyenler, ilk olarak gitmek istediği konumu giriyor. Alt kısımda yer alan yol tarifi butonuna tıkladıktan sonra üstten yürüyüş yollarını seçmek gerekiyor. Yani, buraya kadar herhangi bir değişiklik yok. Yürüyüş yollarını seçtikten sonra buraya eklenen yeni Canlı Görünüm seçeneğine tıklamak yeterli. Bu özelliğin pil ve mobil veri tüketimini artıracağı konusunda kullanıcılar uyarılıyor. Test süreci bu hafta içerisinde tüm kullanıcılara açılacak.

The post Google Maps AR, Android ve iOS'a geldi appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.