Google Maps AR çıktı! İşte destekleyen telefonlar!

Google Maps veya diğer adıyla Haritalar uygulamasının artırılmış gerçeklik ile güçlendirileceği uzun süredir biliniyordu. İnternet devi geçtiğimiz yıl bu özellik üzerinde çalıştığını, ancak performansından memnun olmadığını söyledi. Şubat ayının başında Google Maps bünyesindeki Yerel Rehberler bünyesinde sınırlı sayıda artırılmış gerçeklik çalışması başlatıldı ve dün Google I/O 2019 etkinliğinde yapılan tanıtımın ardından müjdeli haber geldi. Google Pixel 3a kutusundan çıkıyor Merak edilen Android Q özellikleri (Video) Google Maps AR kullanıma sunuldu! Google Maps AR özelliği Pixel serisi akıllı telefonlarda yani Google'ın kendi cihazlarında kullanıma sunuldu. Google Maps üzerinde artırılmış gerçekliği aktif hale getirdiğinizde kameranız hemen açılıyor ve size yolu tarif etmeye başlıyor. Gerçek harita ekranın alt kısmında yer almaya devam ederken, ekranda beliren oklar sayesinde dönmeniz gereken yerleri kolayca görebiliyorsunuz. Haritanın ekranın altında kalmaya devam etmesi kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Google ekrana bakarak yürümenin oldukça tehlikeli olabileceği ve bu nedenle insanların sürekli yola bakmaları gerektiği konusunda uyarıyor. Google Maps'in bu yeni özelliği özellikle kalabalık sokaklarda büyük bir avantaj sağlıyor. Google Maps AR özelliğinin Pixel serisinin dışına ne zaman çıkacağı şu anda bilinmiyor. Şu anda telefonlarda bu özelliğin kullanılabilmesi için gereksinim olarak hem ARCore hem de ARKit'i desteğinin olması gerektiği belirtiliyor. The post Google Maps AR çıktı! İşte destekleyen telefonlar! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Google Maps AR çıktı! İşte destekleyen telefonlar!
Google Maps veya diğer adıyla Haritalar uygulamasının artırılmış gerçeklik ile güçlendirileceği uzun süredir biliniyordu. İnternet devi geçtiğimiz yıl bu özellik üzerinde çalıştığını, ancak performansından memnun olmadığını söyledi. Şubat ayının başında Google Maps bünyesindeki Yerel Rehberler bünyesinde sınırlı sayıda artırılmış gerçeklik çalışması başlatıldı ve dün Google I/O 2019 etkinliğinde yapılan tanıtımın ardından müjdeli haber geldi.

Google Pixel 3a kutusundan çıkıyor

Merak edilen Android Q özellikleri (Video)

Google Maps AR kullanıma sunuldu!

Google Maps AR özelliği Pixel serisi akıllı telefonlarda yani Google'ın kendi cihazlarında kullanıma sunuldu. Google Maps üzerinde artırılmış gerçekliği aktif hale getirdiğinizde kameranız hemen açılıyor ve size yolu tarif etmeye başlıyor. Gerçek harita ekranın alt kısmında yer almaya devam ederken, ekranda beliren oklar sayesinde dönmeniz gereken yerleri kolayca görebiliyorsunuz. Haritanın ekranın altında kalmaya devam etmesi kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Google ekrana bakarak yürümenin oldukça tehlikeli olabileceği ve bu nedenle insanların sürekli yola bakmaları gerektiği konusunda uyarıyor. Google Maps'in bu yeni özelliği özellikle kalabalık sokaklarda büyük bir avantaj sağlıyor. Google Maps AR özelliğinin Pixel serisinin dışına ne zaman çıkacağı şu anda bilinmiyor. Şu anda telefonlarda bu özelliğin kullanılabilmesi için gereksinim olarak hem ARCore hem de ARKit'i desteğinin olması gerektiği belirtiliyor.

The post Google Maps AR çıktı! İşte destekleyen telefonlar! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.