Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak!

Hepimiz küçükken birçok oyun oynadık ve en iyi oyunların nasıl olabileceği hakkında fikirlerimiz var. Kendi oyunumuzu yazmak, sınırsız hayal gücümüzü, oyunlar üzerinde kullanmak kulağa hoş gelse de, çoğu kişi yazılım bilmediği için bu hayalden...

Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak!
Hepimiz küçükken birçok oyun oynadık ve en iyi oyunların nasıl olabileceği hakkında fikirlerimiz var. Kendi oyunumuzu yazmak, sınırsız hayal gücümüzü, oyunlar üzerinde kullanmak kulağa hoş gelse de, çoğu kişi yazılım bilmediği için bu hayalden vazgeçiyor. Google, oyun yazmak isteyen ancak yazılıma karşı oldukça uzak olan kişiler için güzel bir çözüm ile karşımızda. İşte oyun yazmayı en basit hale getirecek ve yazılım bilmeden oyun yazdıran Google Game Builder.

Sıfırdan oyun geliştirmeyi öğrenin! (VİDEO)

Google Game Builder nasıl çalışacak?

Oyunlar hakkında birçok deneyimi olan ve ben en güzel oyunu yaparım ancak yazılım hakkında bilgim çok az diyenler için Google karşımızda. Google Game Builder, Google'ın kendi çalışanlarının fikirlerini değerlendirmek için oluşturduğu bölümü Area 120 tarafından geliştirildi. Geliştirilen yazılım ile beraber, kullanıcılara herhangi bir kodlama veya tasarım deneyimi bilgisi gerektirmeden, oyun geliştirmek için ihtiyaç duydukları araçları oldukça basit bir şekilde verilmesi planlanıyor. Google Game Builder ile beraber herhangi bir şekilde grafik tasarlamaya gerek kalmadan sürükle bırak mantığı ile oyun geliştirilebiliyor. Google Game Builder'dan bir görüntü Kullanıcılar için sunulan basit yapım aşamasının yanı sıra bu aşamadan sonraki evre de düşünülmüş ve birçok özel detay eklenmiş. Oyununuzun yapım aşamasını tamamladıkça geliştirdiğiniz oyunun içerisine girebilir ve hangi aşamada olduğunuzu görebilirsiniz. Farklı fikirlere önem veren kişiler de unutulmamış ve Google Game Builder'da istediğiniz kişiyi oyununuzun içerisine davet edebiliyor ve oyununuzu oynatabilme imkanına erişebiliyorsunuz. Bilgi düzeyine sahip bir geliştiriciyseniz, Google burada da bir seçenek bırakarak basit araç setlerini kullanmanıza veya manuel olarak kod girmenize imkan sağlamış. Game Builder'ın içerisinden bir görüntü Google Game Builder, şu anda Steam üzerinden erken erişim oyunu olarak indirilebiliyor. En güzel taraf ise, Windows kullanıcılarının yanı sıra macOS kullanıcıları da programı indirebilecek.

The post Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.