Google Pixel 4, DSLR eklentisiyle gelecek

Geçen yıl Google Pixel 3'ün lansmanından kısa süre önce neredeyse tüm özellikleri ortaya çıkmıştı. Benzer bir durum Pixel 4 için de söz konusu. Ailenin yeni akıllı telefonunun tasarımından ekran özelliklerine hatta donanımına kadar birçok bilgi...

Google Pixel 4, DSLR eklentisiyle gelecek
Geçen yıl Google Pixel 3'ün lansmanından kısa süre önce neredeyse tüm özellikleri ortaya çıkmıştı. Benzer bir durum Pixel 4 için de söz konusu. Ailenin yeni akıllı telefonunun tasarımından ekran özelliklerine hatta donanımına kadar birçok bilgi sızdırıldı. Son olarak, Google Pixel 4 ekran hızı ve Google Pixel 4 RAM seçeneği de belli olan özellikler arasında yer aldı. Ayrıca söylentiler doğruysa Google Pixel 4 DSLR eklentisiyle gelecek. Geçen ay, telefonun el hareketleriyle kilit açma özelliğine dair bir video yayınlanmıştı. Şimdi ise ekran ile ilgili donanımsal bir özellik ortaya çıktı.

Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek

Google Pixel 4 ekran hızı ile dikkat çekiyor

Güvenilir kaynaktan alındığı söylenen bilgiye göre Google Pixel 4 gücünü Qualcomm'un Snapdragon 855 işlemcisinden alacak. Standart versiyonu ve XL versiyonu bulunacak olan telefonun standart versiyonu 5.7 inçlik, XL versiyonu ise 6.3 inçlik ekran büyüklüğüne sahip. Her iki telefonda da 90Hz ekran yenileme hızı bulunuyor. Ancak, 5.7 inçlik Pixel 4 Full HD+ ekran ile gelirken, diğer model QuadHD+ ekran ile geliyor.

Google Pixel 4 RAM seçeneği ortaya çıktı

Her iki modelin de 12 Megapiksellik ana kamerasına 16 Megapiksellik telefoto lens eşlik ediyor. Google Pixel 4 RAM seçeneği de 6 GB olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca iki model de 64 GB ve 128 GB olmak üzere dahili depolama alternatifi bulunuyor. Son olarak, iki model batarya tarafında birbirinden ayrılıyor. Ekranı daha büyük olan Pixel 4 XL modeli 3.700 mAh'lik bataryadan beslenirken, kardeşi 2.800 mAh'lik bataryadan besleniyor. Kaynaklarda yer alan bir diğer önemli bilgi ise Google'ın kameraya DSLR benzeri bir eklenti getirmek için hazırlıklar yapıyor olması. Bildiğiniz gibi Google'ın telefonları rakiplerine göre daha az sayıda kamera kullanmasına rağmen, güçlü yazılım desteğiyle başarılı fotoğraflar ortaya çıkarıyor. Son eklentiyle birlikte bu başarının da katlanabileceğini söyleyebiliriz. Stereo hoparlörlere yer verilecek telefonlarda Titan M güvenlik modülü de kullanılacak. Android Q ile kutudan çıkacak olan modellerin 3 yıl yazılım desteği garantisi de bulunacak. Belirtilen özelliklerle birlikte Google'ın 2019 için sıkı bir şekilde hazırlandığını söyleyebiliriz.

Google Pixel 4 kamerası nasıl olacak?

Google, bize ilk defa çift kamera sunuyor. Ana kamera, hala önceki Pixel cihazı gibi 12 Megapiksel olacak. 16 Megapiksellik telefoto lens ise ana kameraya eşlik edecek. Cihazda Süper Res Zoom olup olmadığı bilinmiyor.

Snapdragon 855 Plus performans testi ortaya çıktı

The post Google Pixel 4, DSLR eklentisiyle gelecek appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.