Teknoloji Haberleri

Google Pixel 4 ile gelebilecek beş yenilik!

Google, Pixel serisine ait modelleri kullanıcılarla buluşturmaya başlayalı hemen hemen üç sene oluyor. Pixel 4 serisi henüz şirket tarafından resmi olarak açıklanmış olmasa da, son üç yıldır olduğu gibi Ekim ayında tanıtılmasını bekliyoruz. Pixel 3 serisi ile gelen yeni özellik ve iyileştirmeler ne kadar iyi olsa da, Pixel 4 modelinden beklentileri biraz daha yüksek tutabiliriz. Sizler için Google Pixel 4 modeliyle gelmesi mümkün olan beş yeniliği derledik.

Google Pixel 3 kamerası iPhone X’i ezdi geçti!

Google Pixel 4 ile gelmesi mümkün beş yenilik!

Tasarımda bazı değişiklikler mümkün!

2016 yılında satışa sunulan ilk Pixel modellerine baktığımızda, Pixel modellerinin üç nesildir benzer tasarımları kullandıklarını görmekteyiz. Pixel modelleri, bu noktada fark edilebilir ve tanınabilir duruşlarıyla ayırt edilebiliyor. Ancak Google’ın bu yıl yeni bir tasarımla gelmesi mümkün olabilir. Dünya genelinde tasarım trendleri çok hızlı bir şekilde değişirken, Google’ın sabit bir tasarımda uzun süre kalmasını beklemek doğru olmaz. Tasarımda yapılacak değişiklikler renklerde, malzemede ya da tümüyle stilde olabilir. Eğer aynı tasarım hala korunmaya devam ederse Google Pixel 4 modeli, ilk nesil modelle çok benzer görünmeye devam edecek. Akıllı telefonlarda kızaklı tasarım, damla çentikleri, herhangi bir tuşa sahip olmayan tasarımlar şu sıralarda trend bir şekilde devam ediyor.

Video kaydında geliştirmeler yapılabilir!

Pixel modelleriyle ilgili bilinen en iyi şeylerden birisi, kamera performanslarıdır. Tüm Pixel modelleri kendi dönemleri içerisinde gayet güzel kamera performanslarına sahipti. Bununla birlikte her yeni modelde belirgin iyileştirmeler de görülüyor. Pixel 4 modelinde de iyileştirilmiş kamera performansı görmemiz çok ihtimal. Ancak bununla birlikte geliştirilmiş video kaydı, bize kalırsa üzerinde uğraşmaları gereken bir yenilik.

Daha küçük bir çentik!

Son zamanlarda akıllı telefonlarda çentik ve su damlası olarak tabir edilen yuvarlak ekran içi delikler popüler. Bir süredir gelişen yeni teknolojiler, çentiklerin gittikçe küçülmesine – hatta yok olmasına – olanak sağlıyor. Yine de Google Pixel 3 XL modelinde kullanılan çentik, diğer alternatiflerine göre büyük kalmış olabilir. Google eğer Pixel 4 modellerinde çentik kullanıma devam etmek isterse, bunu daha az alan kaplayan bir şeyle yapmalı. Çentik büyük bir şekilde kalmaya devam ederse, Google’ın bunu Apple gibi yüz tanıma teknolojisi sistemiyle haklı göstermesi gerekir.

RAM savaşları devam ediyor : Daha fazla RAM!

Pixel 3 modelleri, piyasaya ilk sürüldükleri zamanlarda birkaç problemle karşı karşıya kalmışlardı. Hatırlarsanız bunların en önemlisi arka plan uygulama yönetimi ile alakalı olanı. Arka planda çalışan uygulamalar sık sık kapanıyor, Spotify’da müzik çalarken kamerayı açmak gibi bir hataya düşerseniz müzik tamamen duruyordu. Bütün bunların nedeni tahmin ettiğiniz üzere kötü RAM yönetimi. Google bu sorunları bir yazılım güncellemesi ile çözmeyi başardı. Ancak 4 GB RAM, günümüz cihazları için artık asgari bir miktar olmaya başladı. Bu nedenle Google Pixel 4 modelinde daha yüksek boyutlu RAM görmemiz gayet mümkün. Bunu yalnız bugünün çoklu görevlerinde kullanmak için değil, cihazı gelecekte de rahat kullanabilmek için bir adım olarak görebilirsiniz.

5G desteği!

Apple ve Samsung önümüzdeki süreçlerde çıkaracağı modellerin pek çoğunda 5G bağlantı desteğine yer vermeyecek. 5G bağlantısı bildiğiniz üzere halen çok kısıtlı yerlerde kullanılabilir durumda. Bununla birlikte Google’ın nasıl bir politika izleyeceğine dair şimdilik bir fikrimiz bulunmuyor. Ancak yine de Google’ın Pixel 4 modeliyle birlikte 5G bağlantı desteğini sunması, çok da şaşırtıcı olmaz.

The post Google Pixel 4 ile gelebilecek beş yenilik! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.