Google Pixel 4'ün ikinci kamerası belli oldu!

Her geçen gün yeni bir detay ile karşımıza çıkan Google Pixel 4 son dönemin en çok merak edilen telefonlarından birisi. Zira, bugüne kadar akıllı telefonlarında tek arka kamera kullanan Google, Pixel 4 modelinde bu duruma son verecek. Pixel...

Google Pixel 4'ün ikinci kamerası belli oldu!
Her geçen gün yeni bir detay ile karşımıza çıkan Google Pixel 4 son dönemin en çok merak edilen telefonlarından birisi. Zira, bugüne kadar akıllı telefonlarında tek arka kamera kullanan Google, Pixel 4 modelinde bu duruma son verecek. Pixel serisinin yazılım tarafındaki başarısı sayesinde tek arka kamera ile üç hatta dört arka kameralı telefonlara meydan okuduğu göz önüne alındığında, Pixel 4'ün birden fazla kamera ile rakiplerini oldukça zorlaması bekleniyor.

Google Pixel 4 resmen onaylandı!

Google Pixel 4 ikinci kamera: 16 Megapiksel telefoto!

Geçtiğimiz haftalarda otobüste gördüğü telefonun Pixel 4 olduğunu fark eden bir kullanıcı gizlice çektiği fotoğrafı paylaşmıştı. Bu kez ise Google Pixel 4'ün çift arka kamerası hakkında önemli bir detay ortaya çıktı. Ana kameraya eşlik eden sensörün tele foto mu yoksa ultra geniş açılı mı olacağı oldukça merak ediliyordu. Üçlü kamera kurulumunda her ikisi de kullanılabiliyor, ancak çift arka kamera olduğu için Google'ın bir tercih yapması gerekiyor. Google Pixel 4, iPhone ile aynı teknolojiyi kullanacak Bu kapsamda geniş açıda çekim yapmayı sevenleri üzecek bir haber geldi. Zira, Google Kamera uygulamasının kaynak kodlarında tespit edilen bir detay, 16 Megapiksel çözünürlüğünde telefoto kameranın kullanılacağını belirtiyor. Ortaya çıkan ek detay ikinci kameranın çözünürlüğü değil. Android Q Beta sürümünün kaynak kodlarında, yüz tanıtma özelliğine yardımcı olacak bir IR sensörün, Pixel 4 modelinde kendisine yer bulacağı belirtiliyor.

The post Google Pixel 4'ün ikinci kamerası belli oldu! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.