Google Pixel Buds 2 geliyor! İşte ilk bilgiler

Google, 2017 yılında ilk kablosuz kulaklığı Pixel Buds'ı piyasaya sürdü. AirPods'un popülaritesinin arttığı dönemde duyurulan ve Google Asistan ile entegre bir şekilde çalışan kulaklık, gerçek zamanlı tercüme özelliği ile dikkat çekti. Ancak,...

Google Pixel Buds 2 geliyor! İşte ilk bilgiler
Google, 2017 yılında ilk kablosuz kulaklığı Pixel Buds'ı piyasaya sürdü. AirPods'un popülaritesinin arttığı dönemde duyurulan ve Google Asistan ile entegre bir şekilde çalışan kulaklık, gerçek zamanlı tercüme özelliği ile dikkat çekti. Ancak, günlük hayatta kullanılan özelliklerin ve pazarlama stratejisinin daha önemli olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. Günümüzde AirPods liderliği korurken,  Pixel Buds'ı bilen kullanıcıların sayısı yok denecek kadar az.

LG Tone+ Free tanıtıldı! AirPods rakibi

Google Pixel Buds 2 tanıtılacak!

Tabi, Pixel Buds'ın popüler hale gelememesi sadece pazarlama stratejisi ile alakalı değil. Çeviri özelliği beklendiği gibi çalışmayan kulaklıklar, kordonlu bir kablo ile birbirine bağlı. Yani, AirPods gibi bağımsız bir şekilde çalışmıyor. Buna ek olarak batarya performansı ve ses kalitesi rakiplerinden iyi düzeyde değil. 15 Ekim tarihinde Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerini tanıtacak olan Google'ın aynı zamanda Pixel Buds 2'yi kullanıcılara sunacağı ortaya çıktı. Başta Pixel modelleri olmak üzere Google ürünlerinin önemli bir kısmı, ülkemizde ve birçok bölgede resmi olarak satılmıyor. Bu nedenle çok iyi bir kulaklık tanıtılsa bile, AirPods için tehdit oluşturması kısa vadede oldukça zor.

The post Google Pixel Buds 2 geliyor! İşte ilk bilgiler appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.