Google Pixel için time-lapse özelliği geldi

Google I/O 2019 yapılan açılış konuşmasıyla birlikte son sürat başladı. 7 Mayıs günü kapılarını açan etkinlikte Google Pixel 3a ve 3a XL modellerini gördük. Bizim de ilk incelemesini yaptığımız Pixel 3a modelini yanında Android Q özellikleri de bu etkinlikte netlik kazandı. Yeni akıllı telefonların yanında Google Pixel ailesi için genel bir haber de bu etkinlikte duyuruldu. Google Kamera time-lapse özelliği kazanıyor. Android Q özellikleri duyuruldu Google Kamera time-lapse çekmeye başlıyor  Google düzenlediği geliştiriciler etkinliğinde dünyanında birçok yerinden geliştiricileri ağırlıyor. Etkinlikte aynı zamanda Google’ın yenilikleri de duyuruluyor. Bu yılki etkinliğe damga vuran yeniliklerden biri de Google Kamera uygulaması için getirilen time-lapse özelliği oldu. Google Pixel cihazlarıyla çalışan bu özellik artık tüm Pixel ailesinde kullanılabiliyor. Aynı zamanda yeni tanıtılan Pixel 3a ve Pixel 3a XL de bu özellikle birlikte geliyor. Google Kamera’nın yeni özelliğine erişebilmek için uygulamayı açıktan sonra ‘Diğer’e dokunmak gerekiyor. Burada time-lapse özelliği ile birlikte gece görüşü ve yavaş çekim modlara erişmek de mümkün. Time-lapse nedir? İngilizce bir terim olan time-lapse özelliği için hızlandırılmış çekim diyebiliriz. İlk etapta fotoğraf makinlerinde bulunan bu özellik artık günümüzde akıllı telefonlarda da kullanılıyor. Zaman atlamalı çekim tekniği olarak da bilinen time-lapse, aralıklı çekimlerle ortaya bir video çıkarıyor. Bu moddayken cihaz, fotoğraflar çekiyor ardından bunu bir araya getiriyor. https://www.youtube.com/watch?v=DL0aa2YLMOE Google I/O 2019'da neler oldu? Google Arama sonuçlarında artırılmış gerçeklik dönemi Google Haritalar için gizli pencere modu Google yapay zeka başarısı ile şaşırttı Android Q özellikleri duyuruldu! İşte yenilikler Google Asistan artık daha yetenekli Google Pixel 3a XL özellikleri The post Google Pixel için time-lapse özelliği geldi appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Google Pixel için time-lapse özelliği geldi
Google I/O 2019 yapılan açılış konuşmasıyla birlikte son sürat başladı. 7 Mayıs günü kapılarını açan etkinlikte Google Pixel 3a ve 3a XL modellerini gördük. Bizim de ilk incelemesini yaptığımız Pixel 3a modelini yanında Android Q özellikleri de bu etkinlikte netlik kazandı. Yeni akıllı telefonların yanında Google Pixel ailesi için genel bir haber de bu etkinlikte duyuruldu. Google Kamera time-lapse özelliği kazanıyor.

Android Q özellikleri duyuruldu

Google Kamera time-lapse çekmeye başlıyor 

Google düzenlediği geliştiriciler etkinliğinde dünyanında birçok yerinden geliştiricileri ağırlıyor. Etkinlikte aynı zamanda Google’ın yenilikleri de duyuruluyor. Bu yılki etkinliğe damga vuran yeniliklerden biri de Google Kamera uygulaması için getirilen time-lapse özelliği oldu. Google Pixel cihazlarıyla çalışan bu özellik artık tüm Pixel ailesinde kullanılabiliyor. Aynı zamanda yeni tanıtılan Pixel 3a ve Pixel 3a XL de bu özellikle birlikte geliyor. Google Kamera’nın yeni özelliğine erişebilmek için uygulamayı açıktan sonra ‘Diğer’e dokunmak gerekiyor. Burada time-lapse özelliği ile birlikte gece görüşü ve yavaş çekim modlara erişmek de mümkün.

Time-lapse nedir?

İngilizce bir terim olan time-lapse özelliği için hızlandırılmış çekim diyebiliriz. İlk etapta fotoğraf makinlerinde bulunan bu özellik artık günümüzde akıllı telefonlarda da kullanılıyor. Zaman atlamalı çekim tekniği olarak da bilinen time-lapse, aralıklı çekimlerle ortaya bir video çıkarıyor. Bu moddayken cihaz, fotoğraflar çekiyor ardından bunu bir araya getiriyor. https://www.youtube.com/watch?v=DL0aa2YLMOE

Google I/O 2019'da neler oldu?

Google Arama sonuçlarında artırılmış gerçeklik dönemi

Google Haritalar için gizli pencere modu

Google yapay zeka başarısı ile şaşırttı

Android Q özellikleri duyuruldu! İşte yenilikler

Google Asistan artık daha yetenekli

Google Pixel 3a XL özellikleri

The post Google Pixel için time-lapse özelliği geldi appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.