Google Play Games, yeni bir tasarıma geçti

Arama motoru şirketi Google'ın oyun indirme platformu olan Google Play Games, yetkililerin arzu ettiği ilgiyi göremiyor. Kullanıcıların pek tercih etmediği uygulama, yeni bir atılım ile tasarım değişikliğine gitti. Bu değişiklik, karanlık mod...

Google Play Games, yeni bir tasarıma geçti
Arama motoru şirketi Google'ın oyun indirme platformu olan Google Play Games, yetkililerin arzu ettiği ilgiyi göremiyor. Kullanıcıların pek tercih etmediği uygulama, yeni bir atılım ile tasarım değişikliğine gitti. Bu değişiklik, karanlık mod tabanlı Material Design 2.0 sürümünün değişmesini sağladı.

Google Play Pass hizmetinin ilk görüntüleri

Google Play Games güncelleme ile dikey bir görünüme geçti

Gereğinden fazla büyük olan ve bu sebepten ötürü yer israfına yol açan eski tasarımı değiştirdiğini söyleyen Google, daha kullanışlı ve daha sağlam bir dizayna geçtiğini açıkladı. Yeni güncellemenin getirdiği bir diğer yenilik ise önemli kategoriler için açılan yeni özel bölümler oldu. [caption id="attachment_276130" align="alignnone" width="1280"]google play games Karanlık mod tabanlı eski tasarım ve beyaz arka planlı yeni tasarım[/caption] Dikey bir görünüm ile alt menüsünü zenginleştiren uygulama, kullanıcı profillerinin bulunduğu "Profile" bölümünü alt tarafa aldı. Buna ek olarak, "My Games" bölümü "Home" ve "Library" olarak ikiye ayrıldı. Ana sayfa ile kütüphaneyi iki ayrı farklı bölmeye çeviren bu karar, "Arcade" bölümünün de kalkmasına sebep oldu. Oyun haberlerinin yer aldığı "Hub" bölümü değişmedi. Google Discover'ı hatırlatan bu tema, 2019.07.11661 etiketi ile tüm dünyada yayılmaya başladı.

The post Google Play Games, yeni bir tasarıma geçti appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.