Google Play Store teması yeniden tasarlandı

Nisan ayında Google Materyal Teması’nı duyuran Google, aradan geçen kısa sürenin ardından Google Play Store tasarımını değiştirdi. Google Play Store teması Android’de resmi olarak yayınlanmaya başladı. Google Haritalar doğal afet olaylarını...

Google Play Store teması yeniden tasarlandı
Nisan ayında Google Materyal Teması’nı duyuran Google, aradan geçen kısa sürenin ardından Google Play Store tasarımını değiştirdi. Google Play Store teması Android’de resmi olarak yayınlanmaya başladı.

Google Haritalar doğal afet olaylarını haber verecek!

Yeni Google Play Store teması neler sunuyor?

Yeni Google Play Store teması, uygulama marketine sade bir tasarım getiriyor. Uygulama çubuğundaki uygulamalar konusunda göre artık farklı renklere sahip. Uygulamalar ve oyunlar yeşil renkte görünürken, filmler ve tv şovları kırmızı renkte, sesli kitaplar ise mavi renkte görünüyor. google play store teması Yeni Play Store teması ile yazı fontu da değişiyor. Google Sans fontunun kullanıldığı uygulama marketinde iç içe olan sekmeler, alt çubuk sayesinde ortadan kalkıyor. Bu alt çubuk daha önce üstte yer alıyordu. Yeni tasarımın son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Fakat güncelleme dağıtılmaya başlamış durumda. Yakın zamanda tüm kullanıcılara ulaşması beklentiler arasında yer alıyor. Google'ın neredeyse tüm servislerinde tasarımlarını değiştirildiğini görüyoruz. Bu tasarım değişikliklerinin, diğer uygulamaların hepsinde görülmesi bekleniyor.

The post Google Play Store teması yeniden tasarlandı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.